6.6.2009
Tento turnaj byl vyvrcholením celé sezony, kde se mělo ukázat jak si stojíme v konkurenci kvalitnějších týmů. Setkali jsme se s týmy, které pro nás byly velkou neznámou. Pokud bych měl celý tento turnaj shrnout ,ukázalo se, že nám chybí zkušenosti a že máme hodně co dohánět nejen technicky ale hlavně jako tým samotný.

15.5.2009 USK Praha – Bižuterie Jablonec n/N (36 : 38) (10:10,19:18,35:26) Tento první zápas byl až do poločasu vyrovnaný, ale nakonec jsme začali strácet a odešli i fyzicky. Třetí čtvrtinu jsme ještě byli schopni vyhrát rozdílem 9 bodů a zdálo se, že pokud budeme hrát to co nám jde nejlépe, že si výsledek podržíme a nedojde k zvratu. To nám ale nebylo přáno a soupeř se nadechl k velkému obratu. Poslední čtvrtinu jsme prohráli 12:1 a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. ( Černá, Radnická, Bendová - 8, Kotrlová - 6, Švecová, Šebestová - 2, Menclerová, Naxerová - 1 ) TJ Žďár n/S – USK Praha (46 : 38) (14:14,19:20,37:30) Tento zápas byl velmi podobný tomu předešlému. Změna byla snad jen v tom, že sme o vyrovnané skore přišli již ve třetí čtvrtině a poté se nám již nepodařilo tuto ztrátu dohnat. ( Kotrlová - 11, Radnická - 8, Černá - 7, Švecová - 6, Bendová - 2, Menclerová,Plačková, Josefusová, Naxerová - 1 ) 16.5.2009 BC Benešov - USK Praha (32 : 66) (7:11,12:35,18:49) Benešov, stejně jak my, zatím neměl na tomto turnaji ani jednu výhru, takže se dalo očekávat, že by jsme konečně mohli prolomit střeleckou nervozitu a konečně zvítězit. Hráčky USK předvedly i přes množství chyb bojovný výkon a nakonec soupeře díky 2. a 3. čtvrtině zvítězily. ( Kotrlová, Černá - 18, Bendová 11, Josefusová - 6, Radnická, Tomášková - 4, Sosnová,Švecová - 2, Pancová - 1 ) USK Praha - BK Strakonice (52 : 58) (14:7,26:30,39:51) Tento zápas byl podle názoru pořadatelů asi to nejzajímavější co tento turnaj letos nabídl. Byl plný bojovnosti na obou stranach. O zvraty nebylo nouze. Nakonec nás však Strakonice porazily díky individuálnímu výkonu dvou hráček Kuncipálové a Krejčové, které na sebe vzaly zodpovědnost a nám se jich nepodařilo ubránit takovým způsobem jakým sme si představovali. ( Radnická - 11, Černá, Kotrlová - 8, Bendová - 7, Pancová,Josefusová - 5, Šebestová - 4, Menclerová, Naxerová - 2 ) 17.5.2009 o 7. místo USK - Trutnov 82 : 70 (17:24,32:47,49:56) Jelikož nám turnaj nevyšel zcela podle našich představ, museli jsme se spokojit s bojem o 7.místo. I když jsme nehráli o přední umístnění, bylo nám jasné, že tento poslední zápas pro nás nebude vůbec jednoduchý. To se nám při zápase taky potvrdilo. Hráčky předvedli bojovný výkon a obrana byla taky velmi dobrá, i když tomu výsledek příliš nenapovídá. Pokud se nám nepodařilo soupeře zadržet již na polovině, většinou to končilo inkasovaným košem. Nakonec sme však prokázali větší chuť po výhře a 7. místo tak bylo naše. ( Černá - 27, Kotrlová - 20, Bendová - 13, Radnická - 10, Plačková - 4, Menclerová, Pancová, Švecová - 2, Naxerová - 1 )