31.10.2023

Poslední říjnový den jsme místo oslav svátku Halloween nastoupili k velmi těžké předehrávce 9. kola žákovské ligy proti týmu BSK TJ Jičín. Bohužel jsme, díky podzimním prázdninám, přišli o několik tréninkových jednotek a tak jsme neměli tolik času kolik bychom potřebovali na přípravu na takto těžké utkání. I přes tyto komplikace jsme se dokázali zkoncentrovat a vstoupit do utkání s výbornou obranou a velmi disciplinovaným a kolektivním výkonem v útoku. Fantastickou obranou se blýskla Julča Táborská, které se podařilo úplně odstavit nejlepší hráčku Jičína a díky tomuto tlaku mohly ostatní hráčky těžit z chyb a těžkých střel ostatních hráček. Velmi dobře jsme dokázali řešit přesilové situace i zakončovat z útoku 1:0. 1Q 16:11.

I ve 2Q jsme pokračovali ve velmi dobré obraně a tím jsme si postupně vybudovali 8 bodový náskok, se kterým jsme šli do poločasové přestávky. (31:23)

3Q byla čistě v naší režii. Dokázali jsme využít rychlých protiútoků a dobře jsme se prosadili  pod košem. Trefili jsme několik střel a dokázali jsme i dobře útočně doskakovat. Za stavu 43:27 jsme šli do poslední čtvrtiny.

Ta se nám bohužel vůbec nepodařila. Trápilil jsme se v postupném útoku, nebyli jsme schopni prosadit se snadnou střelou z podkošového prostoru. Naštěstí jsme dokázali udržet koncentraci v obraně a dovést utkání do vítězného konce. Celý zápas se nesl v duchu kolektivní hry jak v obraně tak v útoku. Doufejme, že i nadále se bude v zápasech projevovat velmi dobrá práce,kterou holky odvádí v tréninku... (49:37)