22.3.2009
V sobotu odpoledne jsme v mírně oslabené sestavě nastoupili k odvetným zápasům proti prvnímu týmu finálové skupiny Basketu Slovanka.

Zraněné hráčky hrající na pozici křídla, schopné pomoci s rozehrávkou, nám opravdu chyběli. Vstup do prvního zápasu se nám velmi vydařil. Díky neschopnosti soupeře se prosadit proti zformované obraně a našim rychlým protiútokům, se nám povedlo vytvořit náskok po první čtvrtině o dvanáct bodů. V druhé a třetí čtvrtině jsme museli vyhovět pravidlu o povinném střídání a absence zraněných hráček byla znát. Největším problémem pro nás bylo se uvolnit bez míče. A když už jsme se pro míč uvolnili, utopili jsme se v přílišném driblinku, místo toho, aby jsme řešili situace rychlejším a snazším způsobem, což je přihrávkou. Rozhodčí povolovali tvrdší hru, což soupeři při jeho stylu obrany velmi vyhovovalo. Slovanka získávala míče a zakončovala z rychlých protiútoků (nejčastěji dvě na nikoho). Bohužel díky naší stálé velké slabině návratu po ztrátě do obrany, jsme soupeři často umožnili z neúspěšného rychlého protiútoku vytěžit stejně dva body po jeho útočném doskoku. Do poslední čtvrtiny už jsme opět mohli využít všechny hráčky. Soupeře jsme, ale pod tlak hned dostat nedokázali. Naopak Slovanka šla v třetí minutě poslední části hry poprvé a naštěstí i naposled v zápase do vedení, hlavně zásluhou hráčky Kloubkové, která zjistila, že naše zformovaná obrana není tak kompaktní, že odstoupené hráčky ze slabé strany vypomáhají jen naoko a dá se po překonání své obránkyně kolem nich snadno dostat až do zakončení. Naštěstí to bylo vše, co soupeř v tomto zápase předvedl. Po našem oddechovém čase už soupeř nedokázal vstřelit jediný bod a my "šňůrou" dvanácti bodů v řadě rozhodli zápas v náš prospěch. USK - Slovanka 56:45 (24:12, 9:13, 7:9, 16:11), Fauly 14:17, TH 21/8, body Hůlková 16, Kotrlová 12, Černá 10, Hercíková 6, Škripecká 6, Brányiková 4, Zelenková 2. Výhra z prvního zápasu nám dávala reálnou šanci při další výhře, že se posuneme na průběžné první místo v tabulce Krajského přeboru. Z počínání soupeře, protahování poločasové pauzy prvního zápasu (odchod družstva do šatny na konci rozcvičení, když už se mělo jít hrát), otálení s vypsání sestavy a podepsáním zápisu o utkání a snaha si vymoct čekací dobu, i když hráčky byly ve stejném počtu, jako v prvním zápase, jasně vyplývalo, že čeká na posily, které měly přijet z jiného souběžně hraného zápasu. Slovanka nechtěla nic nechat náhodě a "hostující nebo pendlující" hráčky využít v co nejvyšší míře (v případě Slovanky, ačkoliv hraje ve stejné kategorii dvě soutěže, se nejedná ani o hostování - stejný klub, ani pendlování - nemá Atým a B tým. Podle řádů basketbalu je počet pendlujících a hostujících hráčů omezen, takže Slovanka může v celé sezóně týmy libovolně skládat). Bohužel do zápasu jsme vstoupili nesoustředěně. Hlavně kvůli špatnému výkonu našich podkošových hráček jsme soupeře pustili v součtu první a druhé čtvrtiny do vedení o dvacet bodů. Tristní byl hlavně náš obranný doskok. Několikrát se soupeři povedlo po neúspěšných trestných hodech doskočit míč a ještě úspěšně zakončit. Slovanka do druhého poločasu očekávaně posílila. Paradoxně už více do vedení nešla. Třetí čtvrtina skončila remízou a čtvrtá dokonce naší výhrou o dva body. Soupeř o výhře rozhodl v prvním poločase a v druhém si už výhru jen zkušeně hlídal a po zásluze vyhrál. USK - Slovanka 41:59 (8:23, 14:19, 11:11, 8:6), fauly 20:26, TH 35/11:20/5, body: Hůlková 14, Černá 9, Kotrlová 6, Maximová 4, Škripecká 4, Brányiková 2, Hercíková 2. Ačkoliv chyb se našlo víc než dost, přesto bych chtěl holky za předvedený výkon pochválit. Zápas byl dost tvrdý a holky makaly. Dokonce i hráčky, které dopoledne hostovaly v těžkém zápase za Spartu, předvedly pěkný výkon plný obětavých zákroků. (PS. Péťa se jako první dokázala postavit na průraz a vydělala si tak tím slíbený dort)