19.2.2009
Finálová skupina Přeboru Středočeského kraje přichystala souboj dvou vítězů základních skupin a ukázala realitu.

K dvojzápasu proti Slovance jsme netradičně nastoupily ve středu v odpoledních hodinách. Ačkoliv se jednalo o souboj o první příčku tabulky, zápasy moc prestižní a vyrovnané nebyly. Do haly jsme byli na rozcvičení vpuštěni až 15minut před zápasem a i tento čas nám pan rozhodčí o 3 minuty nepochopitelně zkrátil. Když odečteme čas pozdravení obou družstev, na rozcvičení nám zbylo sotva 8 minut. Na vstupu do zápasu to naštěstí znát nebylo. Dařila se nám týmová hra jak v útoku tak i v obraně. Se soupeřem jsme první období hry odehráli vyrovnaně a nebýt hloupé nepozornosti a zbytečného faulu v poslední minutě první čtvrtiny, bylo by vyrovnané i skóre. Bohužel ve čtvrtině druhé jsme si přestali pomáhat hlavně v útoku. Častým obrázkem hry byl bezradný driblink rozehrávající hráčky na vrcholu tříbodového území a čtyři staticky přihlížející spoluhráčky. Což díky agresivní obraně Slovanky vedlo k ztrátě a jasnému koši soupeřek z rychlého protiútoku. Bohužel obraz hry z druhé čtvrtiny se přenesl i do poločasu druhého. V útoku jsme se bodově prosazovali jen z trestných hodů a soupeřky získávaly své koše pouze z rychlých protiútoků. V postupném útoku se prosadit nedokázaly. Slovanka - USK 60:23 (12:8, 20:9, 15:2, 13:4), fauly 19:17, TH 22/6: 17/5. Body: Brányiková 7, Hůlková 3, Odstrčilová 3, Škripecká 3, Hercíková 2, Kotrlová 2, Zelenková 1. V druhém zápase se nám vstup do utkání příliš nepovedl. Nesoustředěnost a strach našich hráček vyzkoušet si naučené z tréninků vedlo k vytvoření čtrnáctibodového náskoku soupeřek po první čtvrtině hry. Do čtvrtiny druhé jsme nastoupily se změnou v sestavě. Jako podkošové hráčky nastoupily Edita Hercíková a Anča Zelenková a byla to bojovnost a snaha hrát pro tým především těchto hráček, která měla za následek vítězství v této části hry o čtyři body. V poločase druhém nám bohužel začali trochu docházet síly a projevovat se nedoléčené zranění. Přestali jsme poctivě bránit a plnit si vytyčené povinnosti, což vedlo k narůstajícímu skóre ve prospěch soupeřek, které se zastavilo na čísle 73. Na našich 18ti bodech v druhé části hry měla největší zásluhu Péťa Kotrlová, která zjistila oproti prvnímu zápasu, že se snadněji prosadí v postupném útoku po precizním uvolnění bez míče než po sólo akci s míčem přes celé hřiště. Slovanka - USK 73:41 (20:6, 13:17, 20:11, 20:7), fauly 21:15, TH 14/1:21/7. Body: Kotrlová 13, Hercíková 8, Zelenková 8, Hůlková 6, Brányiková 4, Kadidlová 2. Hráčky za oba zápasy musím pochválit za snahu plnit taktické pokyny. Trochu ale také pokárat některé hráčky za malé nasazení právě při plnění těchto pokynů. Není možné vyhrát zápas s lepším soupeřem pokud nepodají své maximum všechny hráčky. Bohužel snaha dát si koš proti slabšímu soupeři je někdy větší než správně rozehrát proti Slovance. ("Dá to někdy i deset let dřiny, udělat přes noc úspěch")