7.4.2024
Hradci jsme nestačili, z Ostravy vezeme výhru!

Sokol Hradec Králové vs. USK Praha - 82:70

Sobotní zápas jsme odehráli s týmem Hradce, který je horkým favoritem celé soutěže. První poločas zápasu byl vyrovnaný, oba týmy předváděly zajímavý útočný basketbal. Do druhého poločasu jsme vstupovali se ztrátou 6 bodů. Ve třetí čtvrtině nastal zlom, nedokázali jsme proměnit otevřené střely a soupeř nám odskočil na 24 bodů. V poslední čtvrtině se nám podařilo už jen kosmeticky upravit výsledek zápasu. Hradec zaslouženě vyhrál a jelikož se po nadstavbě umístil na první pozici v tabulce, tak se stane i pořadatelem závěrečného turnaje Final 8.

SBŠ Ostrava vs. USK Praha - 51:70

V posledním zápase nadstavbové části jsme se střetli s týmem SBŠ Ostrava, který je v aktuální tabulce na 7. místě. První poločas zápasu nabídl vyrovnaný basketbal. Vždy, když jsme odskočili soupeři o pár bodů, tak nás okamžitě potrestal jednoduchými koši po našich ztrátách. Tento scénář se opakoval hned několikrát. Výraznější rozdíl jsme si vybudovali až během poslední čtvrtiny, kterou jsme vyhráli o 11 bodů. Výsledek zápasu je poměrně jednoznačný 51:70, průběh však tak jednoznačný nebyl. V zápase nás nejvíce trápily osobní fauly hráček na perimetru.

Play-off odehrajeme s týmem Prostějova, který skončil v nadstavbě B na 4. místě. První zápas série se hraje u nás na Královce 19. dubna, tak nás přijďte podpořit!