3.3.2010
O víkendu jsme na brněnských palubovkách odehrály další dvě kola extraligy mladších dorostenek.

27.2. 2010 Valosun Brno - USK Praha 58:76 (21:21, 16:12, 15:22, 6:21)

16

Obě dvě utkání se nesla v duchu špatných prvních poločasů. V sobotním duelu jsme se pod největší tlak dostaly hned v první čtvrtině, kdy soupeř nakonci toho dějství (9. minuta) si vypracoval náskok devíti bodů (21:12). Naštěstí jsme v poslední minutě této hrací doby zaznamenly dvě trojky a koš s faulem a dotáhly tak náskok soupeře na 21:21. Druhá čtvrtina nebyla z naší strany taky ideální a především diky reprezentantce Vojtkové a dobře hrající Burešové si Valosun vypracoval poločasové vedení 37:33. V druhém poločasu náš tým často měnil rytmus hry v obraně, kdy střídal osobní obranu se zónou a převzal pak otěže zápasu.  V sedmé minutě třetí čtvrtiny dotáhl náskok soupeře na 49:49 a následnými úspěšnými trojkami Nelči a Terky Hanzlíkové se poprvé v utkání ujal vedení (49:55). Poslední čtvrtina pak byla zcela v režii USK a náš tým si tak dokráčel k vítězství o 18 bodů.

28.2. 2010 Frisco Sika Brno - USK Praha 79:82 p.pr. (27:23, 12:10, 20:25, 11:12, 9:12)

Celkem 82 2 16/8 16

Začátek nedělního utkání byl jak přes kopírák toho sobotního. Příšerná obrana v první části hry a vysoké procento úspěšnosti střelby za 3 body od soupeře (Sika Brno zaznamenalo v teté části celkem 4 trojky) vedlo k porážce 27:23. V druhém dějství náš tým sice zlepšil obranu, ale v útoku byl  zcela bezzubý a tak tuto část hry naše družsvo také prohrálo a odneslo si do druhého poločasu manko šesti bodů. V druhém poločasu to z naší strany taky nebyla úplná hitparáda, ale větší bojovností se náš tým dostal zpět do utkání. Skóre se od deváté minuty třetí čtvrtiny do konce poslední části hry přelávalo z jedné strany na druhou. Ani jedno družstvo si nedokázalo vytvořit více jak tříbodové vedení. Tři vteřiny před koncem (za stavu 70:70) šla do úniku Terka Vyo a ve dvojtaktu byla zfaulována. Celá hala vyděla jasný faul, ale rozhodčí nechtěl rozhodnout v samém závěru a tak dospělo utkání k prodloužení. Hned na začátku prodloužení si naše hráčky vypracovaly šestibodové vedení, které už nepustily a došly si tak k druhému vítězství o tomto víkendu. V našem týmu se poprvé představila Terka Hanzlíková a Terka Vondráčková. Především druhá jmenovaná předvedla v obou utkáních solidní výkony.