Strnadová Michaela 0 0 0/0

0

Trojky: 5
TH: 29/18

V pátečním předehrávaném utkání 18. kola extraligy mladších dorostenek na naši palubovku zavítal soupeř ze Strakonic. V utkání jsme chtěly soupeři vrátit porážku z prvního vzájemného utkání. Hned od prvních minut naše družstvo převyšovalo soupeře ve všech herních činnostech. Především obranná fáze našeho týmu byla mnohem lepší než soupeřova. Strakonice předvedly v utkání spoustu chyb, které naše hráčky trestaly rychlými protiútoky, a to především po ose Nelča - Terka. V postupném útoku se pak pod košem dařilo zakončovat Kamči a Baky. Na perimetru měla také svůj den Matule, která  zatížila konto soupeře čtyřmi úspěšnými trojkami. Dobrým výkonem se předvedla  Verča J., která takřka vymazala nejlepší hráčku Strakonic Jozovou. Do zápasu nastoupilo všech 11 hráček, které byly  nominovány a tak jsme častým střídáním pošetřily síly potřebné k důležitému sobotnímu utkání proti Slovance.

USK Praha - Basket Slovanka 75:69 (20:12, 16:24, 24:20, 15:13)

TH: 28/22

Do sobotního derby náš tým vstoupil aktivně a ve 4 . minutě si vypracoval vedení 10:2. Osmibodový náskok pak také svítil na tabuly po odehrané první čtvrtině utkání. Slovanka nás ale ve druhé čtvrtině dotáhla ve skóre a to především mezi 15. - 19. minutou, kdy tuto část hry vyhrála 14:3. První polovina hry tak skončila 36:36, kdy náš tým se především trápil v obranném doskoku. Spoustu košů nám Slovanka zaznamenala po této týmové chybě a to hlavně díky dobře hrající Severové a také mladé hráčky Opočenské. Druhá polovina utkání byla také velmi vyrovnaná a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Rozhodující náskok si pak náš tým vypracoval až v samotném závěru utkání, kdy během sedmé a osmé minuty jsme šňůrou 8:3 rozhodly o našem vítězství. Bodově náš tým především táhla Terka Vyoralová, která zaznamenala 31 bodů.