3.2.2010
O víkendu mladší dorostenky odehrály v extralize utkání se soupeři z první "čtyřky". V sobotu proti Hradci Králové, který měl stejně porážek a dělil se s USK o prvenství a v neděli proti třetímu týmu tabulky z Trutnova.

Sokol Hradec Králové - USK Praha 67:62 (18:15, 9:16, 24:11, 16:20)

Body: Vyoralová 17 (TH 9/5), Selucká 11 (TH 5/3), Bakajsová 8 (TH 4/2), Matulková 8, Černá 4 (TH 2/2), Kulhánková 4, Vrkočová 4 (TH 2/2), Borovenová 3 (1 trojka), Hořejší 3 (TH 2/1)
Trojky: 1
TH: 24/15

Náročný víkend naše družstvo odstartovalo zápasem v Hradci. Vstup do utkání patřil našim hráčkám, které si ve 3. minutě vypracovaly mírné vedení 7:2. Hra byla na obou stranách vyrovnaná až do deváté minuty, kdy naše hráčky udělaly spoustu chyb a soupeř je potrestal devíti body v řadě a vyhrál první čtvrtinu 18:15. Ve druhé části hry  se holky především srovnaly v obraně a výsledkem bylo otočení výsledku na poločasových 31:27 v náš prospěch. Bohužel ale třetí čtvrtina měla katastrofální průběh. Hned v úvodu soupeř přidal ještě více na důrazu ve svém celoplošném presinku a výsledkem byla spousta chyb našich hráček. Soupeř již ve druhé minutě  třetí čtvrtiny vedl 36:31. Celou třetí část jsme nakonec prohrály rozdílem třinácti bodů. Náš tým ale nesložil zbraně a především díky Terce a několika koši Baky a Kamči se dostal 38 vteřin před koncem utkání na dostřel 64:62 z pohledu domácích. Do konce utkání jsme ještě stihly 4x faulovat, ale žádný náš střelecký pokus se neujal. Soupeřky proměnily z osmi pokusů tři trestné hody a v zápase zvítězily 67:62.

KARA Trutnov - USK Praha 74:75 (27:26, 9:19, 21:13, 17:17)

Body: Selucká 19 (TH 4/3), Vyoralová 16 (2 trojky), Borovenová 13 (2 trojky, TH 4/3), Matulková 10 (2 trojky), Bakajsová 9 (TH 6/3), Vrkočová 6, Hořejší 2 (TH 4/2).
Trojky: 6
TH: 18/11

Nedělni infarktové utkání odstartovala naše nekoncenrtovanost a ve 3. minutě svítilo na ukazateli 14:3 pro domácí. K návratu do utkání však zavelila Terka, která v krátkem čase proměnila dva trojkové pokusy. Náš tým se tak dostal zpátky do hry. Z první části se pak doslova stala přestřelka, kterou o bod vyhrál Trutnov (27:26). Ve druhé čtvrtině náš tým zlepšil obranu a vytvořil si slibný devíti bodový odstup. V této fázi hry se bodově především prosadila Matule s Baky, které soupeřovo konto zatížily dvanácti body. A opět hrozná třetí čtvrtina!!! Soupeř změnil obranu z osobní na zónu a naše obrana opět nefungovala. Obranný doskok nula, návrat do obrany nebyl a soupeř se po spoustě snadných košů opět vrátil do utkání. Ve čtvrté čtrvtině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Osmnáct vteřin před koncem se úspěšnou trojkou prosadila Nelča a následoval time-out domácích. Po oddechovém čase naše družstvo čistě ubránilo útok soupeře a dokráčelo si tak pro důležité vítězství 75:74.