18.1.2010
Ve 13. a 14. kole extraligy mladších dorostenek jsme na své palubovce odehráli zápasy proti Proseku a Mostu.

USK Praha - BK DE Prosek 73:56 (22:10, 21:11, 11:20, 19:15)

Body: Borovenová 21 (2 trojky, TH 2/1), Vyoralová 17 (1 trojka), Selucká 12 (TH 2/2), Hořejší 11 (TH 3/1), Černá 4, Matulková 3 (1 trojka), Kulhánková 2, Vrkočová 2 (TH 1/0), Řezníčková 1 (TH 2/1).
TH: 10/5
Trojky:4

Vstup do utkání našemu týmu vyšel náramně a už ve 4. minutě svítilo na ukazateli skóre 10:0. V první čtvrtině se naše družstvo opíralo o dobrou obranu a následný rychlý protiútok, ze kterého děvčata zaznamenala nejvíce bodů. V postupném útoku jsme se především prosadily pod košem a to zejména Bára, která zaznamenala v této části hry devět bodů. Druhá čtvrtina pokračovala v narůstání našeho vedení až na poločasových 43:21.  ve třetí čtvrtině  se ráz utkání ale velmi změnil. Nedisciplinovanost v postupném útoku vedla k mnoha zbytečným ztrátám, které soupeř často trestal rychlými protiútoky.  Naštěstí se v posledním dějství naše hráčky srovnaly a připsaly si tak desáté vítězství do tabulky extraligy mladších dorostenek. Výbornou hrou se prezentovala Nella, která zaznamenala 21 bodů.

USK Praha - BK Baník Most 71:61 (24:18, 21:17, 18:10, 8:16)

Body: Selucká 20 (TH 5/4), Vyoralová 16, Borovenová12, Matulková po 12, Brányiková 4, Vrkočová 4 (1/0), Řezníčková 3 (TH 2/1).
TH:8/5
Trojky:0

Úvod nedělního utkání byl opět v režii našeho týmu. A opět to napomohla dobrá důrazná obrana a proměněné rychlé protiútoky a tak v šesté minutě bylo skóre 20:8. Pak ovšem soupeř přidal také na důrazu v obraně a dobrou hrou, zejména malých hráček na perimetru, vyhrál následujícíh 8 minut (7. minuta 1. čtvrtiny až 5. minuta 2. čtvrtiny) rozdílem devíti bodů a dostal se na dostřel. Naštěstí se nám ale podařilo rozjetý Most zastavit a opět se utrhnout na poločasový rozdíl 45:35. O poločase jsme nabádali hráčky k lepší soustředěnosti v obraně a to hlavně v bránění malých hráček soupeře a spolupráci s podkošovou Salačovou. Hráčky pokyny dodržely a třetí část pak byla zcela v naší režii (18:10) a položily jsme tak základ k dalšímu vítězství. Poslední část hry byla ale opět z naší strany velmi vlažná a tak jsme dovolili upravit soupeři na konečných 71:61. Bodově se nejvíce prosadily Kamča s Terkou.