O víkendu jsme dvakrát jasně přehráli soupeře z Nuslí.

USK Praha - Sokol Nusle 115:59 (37:7, 29:15, 25:19, 24:18)

Body: Vyoralová 23 (TH 1/1), Hořejší 17 (TH 3/1), Vrkočová 15 (TH 1/1), Selucká 14 (TH 9/6), Borovenová 12 ( 2 trojky), Matulková (TH 2/1, 1 trojka), Černá 8, Brányiková 6, Kvapilova 4 (TH 2/1, 1 trojka), Trojanová a Kulhánková po 4.
TH: 18/11
Trojky: 4

Do sobotního zápasu náš tým vtrhl jako uragán a hned v první čtvrtině přehrál soupeře rozdílem třiceti bodů. Především celoplošný presink dělal soupeři velké problémy. Spousta získaných balónů na naší straně a spousta chyb soupeře tak dala základ vysokému domácímu vítězství. Do hry našeho družstva se zapojily hned tři hráčky z B týmu  Kája Černá, Katy Brányiková a Janča Trojanová, které jsou velkým příslibem do dalších sezón v extralize mladších dorostenek. Všech jedenáct hráček se pravidelně v utkání střídalo a všechny se také zapsaly do tabulky střelců.

Sokol Nusle - USK Praha 44:107 (12:28, 8:27, 10:22, 14:30)

Body: Vyoralová 25 (TH 8/6, 1 trojka), Selucká 22 (TH 2/2), Hořejší 19 (TH 6/3), Borovenová 15 (TH 2/1, 2 trojky), Matulková 12 (2 trojky), Kulhánková 6, Jalamudisová 5 (1 trojka), Vrkočová 3 (TH 3/1)
TH: 21/13
Trojky: 6

Druhé utkání jsme odehráli jen v 8 hráčkách, protože B tým měl v dorostenecké lize výjezd do Benešova. Vstup do nedělního utkání byl z naší strany velmi vlažný. Ve 3. minutě jsme prohrávali 6:4 v 5. minutě 10:5 a následoval náš oddechový čas. Hráčky se pak na hřišti dostaly do tempa a šňůrou 35:2 vzaly soupeři veškeré naděje. Po téměř roční pauze, zapříčiněné zraněním ruky, se ve svém letošním prvním utkání v extralize mladších představila Verča Jalamudisová. Za 15 minut stráveném na hřišti zaznamenala své letošní první body jedním úspěšným trojkovým pokusem a jedním nájezdem do koše. V obou utkáních našemu týmu chyběla Eliška Řezníčková (nemoc) a dlouhodoběji reprezentantka Peťa Bakajsová (zlomený prst).

Jeden zápas za půlkou extraligy mladších dorostenek náš tým figuruje na prvním místě tabulky o skóre před Hradcem a Slovankou. Ve druhé půlce soutěže nás ale čeká spousta těžkých zápasů, protože letošní extraliga je velmi vyrovnaná.