7.12.2009
O víkendu jsme sehráli další dvě utkání extraligy mladších dorostenek v Ostravě a Olomouci. Z palubovke soupeřů vezeme dvě cenná vítězství.

SBŠ Ostrava - USK Praha 66:77 (9:22, 15:17, 20:24, 22:14)
Body: Vyoralová 24, Borovenová 20, Matulková 9, Hořejší 7
TH: 43/30
Trojky: 1

Naročný víkend jsme odstartovali zápasem v Ostravě. Do utkání jsme vstupovali s cílem hlavně ubránit spolupráci podkošových hráček soupeře.  Především v první polovině utkání se nám tento cíl dařil plnit. Získali jsme spoustu míčů a následnými rychlými protiútoky si vypracovali poločasové vedení o patnáct bodů. Ve třetí čtvrtině soupeř přidal na důrazu v obraně, ale díky dobré úspěšnosti trestných hodů (21/16) jsme si drželi  bodový odstup.  V prvních pěti minutách  závěrečné části se ale Ostravě podařilo snížit na rozdíl osmi bodů.  Naštěstí jsme však víc soupeři nedovolili a pohlídali si tak vítězství 77:66. Dobrým výkonem v obraně i v útoku se předvedla Nelča Borovenová.

OSK Olomouc - USK Praha 83:89 (20:19, 21:23, 18:21, 24:26)
Body: Vyoralová 33, Selucká 22, Vrkočová 10, Matulková a Řezníčková po 8
TH: 22/14
Trojky: 7

Kvalitní soupeř nás čekal také v nedělním utkání. Hlavně v domácím prostředí měla Olomouc výborné výsledky. Utkání bylo po celou dobu velmi vyrovnané. Základ úspěchu jsme položili mezi 2.-6. minutou třetí části hry, kdy jsme soupeře přehráli 15:4. a vypracovali si tak devíti bodový náskok. Několikrát se soupeř sice dostal  na dostřel, ale vždy jsme dokázali reagovat a po bojovném výkonu vyhráli 89:83. Výborný výkon předvedla Terka Vyoralová, autorka 33 bodů, a také Kamča Selucká, která zaznamenala 22 bodů, z toho 5 trojek.