22.11.2009
O víkendu jsme přivítaly oba celky z Brna. V sobotu jsme odehrály utkání proti Friscu na Folimance. Nedělní zápas probíhal vzhledem k mezinárodnímu turnaji v judu na ZŠ Šantrochova na Petřinách.

USK Praha - Frisco Sika Brno       73 : 63

(20:17, 17: 9, 17:18, 19:19)

Body:   Vyoralová 28, Bakajsová 13, Vrkočová 11, Borovenová 6,

Trojky: 3

TH:      18/11

K utkání nastoupilo sedm hráček, které byly odhodlané bojovat ze všech svých sil. Po zranění se k nám připojila Tereza Matulková a po nemoci Petra Bakajsová. Začátek zápasu byl ve znamení přelévání se vedení z jedné strany na druhou. Do poločasu jsme si vytvořily 11- ti bodové vedení, které vyplynulo z chyb  soupeře , které se nám podařilo trestat koši z rychlého protiútoku. Utkání naše děvčata opět zdramatizovala 2 min. před koncem ( zřejmě už i ubývající síly), kdy za stavu 66:52 pro nás, soupeř začal hrát osobní pressink. Hned z toho byly 4 ztráty z naprosté nepozornosti a skóre na tabuli svítilo 66:61. Do konce utkání zbývalo 40 sec., nátlaková obrana a úmyslné faulování soupeře nám dalo výhodu střelby trestných hodu, které jsme naštěstí dávaly a dotáhly utkání do vítězného konce.

USK Praha - Valosun Brno 80 : 62

(23:21, 26: 15, 13:16, 18:10)

Body:   Vyoralová 25, Borovenová 13, Bakajsová 10, Vrkočová 10, Matulková 10, Černá 10,

Trojky: 5

TH:     18/11

V neděli ráno jsme na Petřinách přivítaly velmi silného soupeře z Valosunu Brno, v čele s reprezentantkami Míšou Vojtkovou a stále se zlepšující Bětkou Adamcovou, ale pro nás naštěstí chybějící rozehrávačkou Radkou Brhelovou.

Úvodní čtvrtinu jsme vyhrály o jediný koš, avšak v dalším průběhu prvního poločasu začla kralovat Tereza Vyoralová, která dala během 4 minut 12 bodů. Tím jsme získaly utkání pod kontrolu a holky se uklidnily.  Ve druhém poločase  jsme navýšily náš náskok až o 20 bodů, který jsme udržely až do konce utkání. Musím holkám poděkovat, že to v sedmi zvládly a statečně bojovaly oba dva dny!

I když v neděli dostala  příležitost Karolína Černá, náš velký talent roč. 96  , která si dala své první extraligové body a překvapila svým herním projevem i hostující trenéry, jen tak dále!