O víkendu se hrála další dvě kola extraligy mladších dorostenek.

BK Strakonice – USK Praha 65:60 (18:19, 17:9, 11:15, 19:17)

Body:   Vyoralová 18, Borovenová 13, Selucká 11

Trojky: 2

TH: 27/16

V sobotu jsme zajížděly k večernímu zápasu do Strakonic, kdy se k týmu připojila i po zranění Kamila Selucká. Začátek utkání nám celkem vyšel, soupeře jsme dostávaly pod tlak osobní obranou po celém hřišti, z čehož jsme získaly míče a dávaly snadné koše. Ve druhé čtvrtině naprostý výpadek v obraně, spousty chyb, neproměňování šancí z“ podkoše „ v podstatě dostal domácí tým na nohy. Naše nechuť některých hráček bojovat a poprát se o výsledek, však pokračovala i v druhém poločase utkání, kdy nás domácí hráčky jednoznačně přehrávaly  a  vůle  po vítězství byla u hráček Strakonic podstatně větší než u nás.

Slovanka – USK Praha 75:65 (19:19, 16:14, 15:22, 25:10)

Body:   Vyoralová 28, Borovenová 13, Selucká 9, Bakajsová 8

Trojky: 5

TH: 19/14

V neděli ráno jsme zavítaly na horkou palubovku Slovanky, kde po půlnočním příjezdu do Prahy ze Strakonic nás čekal těžký zápas. Po prohraném zápase a sedmihodinovém spánku, nebyly vyhlídky na průběh utkání moc růžové.

Do utkání jsme vstoupily  s odhodláním bojovat a nedat holkám ze Slovanky nic zadarmo, neměly jsme co ztratit, jenom překvapit. Průběh první půle byl ve znamení osobních obran po celém hřišti, z čehož pramenilo rychlé získání velkého počtu faulů.Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou – poločas 35:33 .

Do druhé části utkání jsme nastoupily s různými obměnami obran, což soupeři dělalo velké problémy a tím jsme se dostaly do 8 bodového vedení. Zřejmě naše uspokojení  vedlo k obrovské nepozornosti v obraně, kdy nám Dominika Pohunková dala v rozmezí asi 6 minut 12  bodů. Po vyfaulování naší rozehrávačky Nely Borovenové jsme kupily jednu chybu za druhou a v podstatě v závěrečných čtyřech minutách jsme Slovance odevzdaly míče, které proměnily z rychlého protiútoku a strhly vítězství na svou stranu. Bohužel v našem týmu se k výkonu Terezy Vyoralové nikdo nepřipojil!

Bylo to velmi hezké a bojovné utkání z obou stran, myslím, že diváci si přišli na své.