12.10.2009
Začátek sezony ve znamení dvou těžkých zápasů na palubovkách BK Baníku Most a BK DE Prosek

BK BANÍK MOST - USK PRAHA 77:81
(21:18 18:17 19:22 19:23)
Body: Vyoralová 41, Bakajsová 10, Kulhánková 9
Trojky: 4
TH: 21/15

Na začátek sezóny extraligy mladších dorostenek jsme zajížděly na gumovou podlahu do studeného a vlhkého prostředí haly v Mostě, nedůstojné prostředí, jak pro domácí hráčky, tak pro hostující. Utkání bylo ze strany domácích velmi bojovné, které začaly velmi z ostra a ukázaly, že zde nedostaneme nic zadarmo. Jejich duo 190 cm pivotek Salačové a Hráchové nám ze začátku dělalo potíže. Naše děvčata měly první polovinu utkání velké problémy s koordinací na hřišti a s orientací (spousty čar, v některých místech koncové chyběly - 8 přešlapů -8 ztrát), což vyústilo v poločasový výsledek 39:36. Do druhé poloviny utkání vstoupily naše hráčky s větším nasazením a odhodláním lépe bránit , které se odrazilo ve zlepšené střelbě a v konečném vítězství o čtyři body. Tento zápas nám vzal určitě hodně sil v obranné fázi, dostat 9 tříbodových pokusů, někdy to sice nebyly ani střely, ale odhozené míče směrem ke koši je na zamyšlení!!! Tahounkou družstva byla Terka Vyoralová, ke které se přidala hlavně Petra Bakajsová.

BK DE PROSEK - USK PRAHA 72:78
( 18:31 16:18 21:6 17:23)
Body: Kulhánková 17, Vyoralová 14, Bakajsová 13, Borovenová 13, Matulková 9
Trojky: 6
TH: 12/9

Do nedělního utkání jsme vlétly ve velkém stylu, první čtvrtinu jsme vyhrály 31:18. Bohužel poté přestaly děvčata bránit, zřejmě uchlácholené pohodovým průběhem zápasu, což přineslo poločasový výsledek 34:49. Katastrofální 3. čtvrtina s množstvím nepřesností, jak v přihrávce, tak ve střelbě přinesl srovnání skóre. Do poslední čtvrtiny jsme nastoupily s vědomím, že je třeba hlavně zabrat v obraně, což se odrazilo ve vedení o šest bodů, které jsme udržely až do konce utkání. K celému hernímu projevu po dva dny, je třeba říci, že s takovým přístupem, který děvčata předvedly nelze počítat s útokem na čelo tabulky. Všechny týmy jsou letos velmi vyrovnané a bude rozhodovat každý bod o postup do play-off.