16.11.2009
O víkendu jsme přivítaly nováčky extraligy starších dorostenek SBŠ Ostrava , která se po několika letech do nejvyšší soutěže vrátila a úplného nováčka Start Havířov, který nás svými výkony určitě překvapuje a nebude pro nikoho lehkým soupeřem. Samy jsme se o tom přesvědčily.

USK Praha - SBŠ Ostrava    87 : 53

(23:7, 24:18, 19:15, 21:13)

Body:   Pudláková 21,Vyoralová 16, Elhotová 15, Sládková 11, Medunová 11,

Trojky: 5

TH: 28/16

V sobotu jsme  odehrály zápas s velkým nasazením v obraně a z toho se nám dařil zakončovat rychlý protiútok. První čtvrtina rozhodla o výsledku, která byla v náš prospěch 23:7. Náskok, který jsme postupně navýšily  a bez problémů jsme ho kontrolovaly až do konce utkání, když jsme do rotace zapojily všechny  hráčky, které jsme měly k dispozici.

USK Praha – Start Havířov    76 : 75

(15:19, 21:24, 17:18, 23:14)

Body:   Medunová 18, Elhotová 16, Pudláková 14, Vyoralová 13, Sládková 13, Srostlíková 2,

Trojky: 4

TH: 28/20

V neděli ráno jsme na naší palubovce přivítaly velmi nepříjemného soupeře z Havířova, kterého jsme vůbec neznaly a nikdy jsme neměly to štěstí s nim hrát. Jeho překvapující vstup do soutěže, vysokou porážkou Hradce Králové a další výhry , hovořil za vše.

Začátek utkání byl v naší režii, kdy jsme hrály osobní obranu po celém hřišti a dávaly, tak snadné koše. Soupeř se ale rychle uklidnil a začala kralovat útočná dvojice, rozehrávačka Chomová a k ní se připojila nejlepší střelkyně soutěže Minarovičová, která našim děvčatům dělala obrovské problémy. Měly jsme velké potíže prosadit se do zonové obrany 3-2, kterou hrál Havířov kromě prvních 4 minut celý zápas. Naše nepřesná střelba z jakéhokoliv místa, naprosto nulový obranný a útočný doskok, trestal soupeř rychlými breaky, které na rozdíl od nás proměňoval.

Do poslední čtvrtiny 53:61, která byla v náš neprospěch jsme šly s odhodláním udělat pro výhru maximum. Kousek po kousku jsme ukrajovaly vedení soupeře, ale stále jsme nebyly schopné se přes něj dostat. Za stavu 71:75 - 10 vteřin před koncem utkání proměnila tříbodový pokus Renata Pudláková , na časomíře byly 2 vteřiny -  vyhazoval  soupeř z podkoše a jeho nepřesnou přihrávku opět zachytila Renďa a pokusila se vystřelit. Byla naštěstí faulovaná a střílela trestné hody, které opět proměnila a vyhrály jsme 76:75!

Musím pochválit soupeře, protože hrál s chutí a nedal nám nic zadarmo, ale je vidět, že mu ke konci zápasu docházely síly a nikdy holky nehrály takové vypjaté utkání, které se rozhoduje v posledních vteřinách.