První dvě vítězná utkání v Kralových Varech a na Spartě

(21:17,41:22,61:35)

Body: Vyoralová 27, Selucká 17, Vrkočová 10, Matulková 9
TH 20/15
Trojky 3

Na první sobotní zápas extraligy starších dorostenek jsme zajížděly na palubovku do Karlových Varů.
Začátek zápasu byl velmi rozpačitý pro oba týmy. První čtvrtinu jsme s vypětím všech sil vyhrály o 4 body. Po rozkoukání a probrání se z cesty jsme začaly pořádně bránit, tím začaly hrát rychlý protiútok a body se začaly navyšovat. Do poločasu jsme šly s vedením o 19 bodů. Další průběh zápasu byl v naši režii, kdy holky bojovaly o každý míč a skóre narůstalo v náš prospěch.

USK PRAHA - BA SPARTA 90:86

Body: Vyoralová 30, Svobodová 21, Elhotová 16, Selucká 13
TH 40/33
Trojky 4

V neděli nás čekal jeden z největších rivalů, nejzkušenější tým extraligy starších dorostenek a určitě adept na mistrovský titul.
Sparťanky nastoupily ve své nejsilnější sestavě, takže se očekávalo vítězství na domací palubovce. Začátek zápasu nám výšel velmi dobře, kdy jsme se prosazovaly hlavně z rychlého protiútoku. Dostaly se tak do vedení 11:1.Dařilo se nám v obraně, vycházel nám obranný i útočný doskok, vyvarovaly se i zbytečných ztrát. V poločase jsme vedly už o 16 bodů a soupeře jsme nepustily po zbytek zápasu do vedení i když tlak ke konci utkání byl obrovský. Naše hráčky určitě překvapily výhrou i bez svých největších opor a hlavně nepodcenily soupeře. Musime vás všechny pochválit za výborný výkon, vysoké nasazení v obraně a velkou bojovnost až do poslední minuty.Dobře se uvedla Kačka Svobodová, která v létě přestoupila ze Slovanky.