USK - Jekatěrinburg 46:76

21.1.2004
USK nestačil na lídra skupiny A Jekatěrinburg a v 11. kole Euroligy prohrál 46:76.

UMMC Jekatěrinburg - USK Blex Praha 76:46 (47:24)

Jekatěrinburg hned v úvodu zápasu ukázal proč je vedoucím týmem skupiny A. Loňský euroligový šampión. který má ve svém kádru kromě čtyři ruských reprezentantek i několik hvězd startujících WNBA se brzy ujal vedení 13:3 a už od začátku tak všem přítomným ukázal. jakým směrem se bude zápas ubírat.

Vysokoškolačky hrály snaživě a rozhodně nepodaly špatný výkon. Jekatěrinburg je však zatím soupeř nad jejich síly. Domácí hráčky díky tvrdé obraně a přesnému zakončení vedly v poločase již třiadvacetibodovým rozdílem a ke svému náskoku ještě ve druhé půli několik bodů přidaly.

„Jekatěrinburg se od naše prvního vzájemného zápasu výkonnostně ohromě zvedl. což dokazuje i jeho sedm vyhraných zápasů v řadě. Na tým takových kvalit prostě zatím nemáme.“ řekl k zápasu trenér Ivan Beneš. „S výkonem svých hráček jsem ale relativně spokojen. Nehráli jsme špatně.“ dodal.

Body: Miltonová a Griffithová po 17. Dixonová 10 - Matovičová 16. Voračková 10. Klečková 6. Bortelová 6. Mokrošová 6
Rozhodčí: Bekiš. Machaladze (oba Gruz.). Fauly: 5:14. Trestné hody: 12/18 - 3/6. Trojky: 4:5. Diváci: 4500.