Z Trutnova s vítězstvím

18.10.2024 | Chance ŽBL
První cestování mimo Prahu čekalo v rámci předehrávky 4. kola Chance ŽBL hráčky týmu ZVVZ USK Praha. V podvečerním utkání proti týmu KARA Trutnov zvítězily Pražanky zcela jednoznačně 98:60. Nejužitečnější hráčkou utkání byla Emese Hof, která si připsala 25 bodů, 9 doskoků, 1 asistenci a 1 blok.

Trenérka Natálie Hejková zvolila do zahajovací pětky dnešního utkání následující hráčky - Maite Cazorlu na pozici rozehrávačky, Terezu Vyoralovou a Valériane Ayayi na křídlech, Isabelle Harrison a Brionnu Jones na pivotech. USK si hned v úvodních minutách utkání vytvořilo šestibodový náskok a vedení si drželo až do chvíle, kdy proměnila svou tříbodovou střelu trutnovská Kayleigh Truong a srovnala na 14:14. V dalších dvou minutách se týmy přetahovaly o každý bod a první desetiminutovka byla tak velmi vyrovnaná. Za stavu 22:20 pro Pražanky zaznamenal hostující tým patnáctibodovou šňůru, kterou rozjela svým košem s faulem Isabelle Harrison. USK skvěle v této fázi využíval jak své síly pod košem, tak i té na perimetru. Na to reagoval trenér Ján Hricko oddechovým časem. Svěřenkyně Natálie Hejkové hrály i nadále s velkou chutí a narůstající náskok tomu také nasvědčoval. Aktivitu na obranné polovině podpořily snahou o rychlý přechod a Trutnov nedokázal na tuto hru najít recept.  Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 29:48, kde USK pokračovalo v předváděné hře. Aktivní obrana, snaha o zakončení z přesilových situací, aktivita na doskoku, dobrý spacing. To vše vedlo v druhé části utkání k již čtvrtému vítězství v rámci letošního ročníku Chance ŽBL.

Mezi další dvouciferné střelkyně se v tomto utkání zařadily kromě Emese Hof také Gabriela Andělová (16 b.), Brionna Jones (15 b.), Veronika Šípová (12 b.) a Isabelle Harrison (10 b.).

Další utkání v rámci Chance ŽBL odehrají hráčky ZVVZ USK Praha na domácí palubovce, kde vyzvou příští sobotu 26. října od 17:00 DSK Basketball Brandýs.

KARA Trutnov – ZVVZ USK Praha 60:98 (16:20, 13:28, 12:23, 19:27)

Hof 25, Andělová 16, Jones 15, Šípová 12, Harrison 10, Přibylová 6, Petlanová a Cazorla po 5, Ayayi a Vyoralová po 2