První výhra na venkovní palubovce

6.10.2024 | Chance ŽBL
Druhé utkání nového ročníku Chance ŽBL sehrály svěřenkyně Natálie Hejkové dnes na Rokytce, kde se utkaly se Slovankou. Po zcela jednoznačném výkonu si hráčky ZVVZ USK Praha připisují výhru 111:40.

V prvních minutách utkání se hráčky ZVVZ USK Praha nedokázaly střelecky prosadit a Slovanka využila šance k získání mírného vedení 7:2. Následně však hostující tým dokázal využít dvou ztrát domácích v řadě, stáhl manko a šel do vedení. Na to reagoval trenér domácího celku Jiří Toušek oddechovým časem. Ten však prospěl hostům, jelikož USK následně zaznamenalo třináctibodovou šňůru a do druhé čtvrtiny šlo za příznivého stavu 25:7. Tak jak skončila první čtvrtina, tak začala druhá. Rozjeté USK si hrálo svou hru a Slovanka nedokázala držet se soupeřem krok. Svěřenkyně Natálie Hejkové si tak neustále zvyšovaly bodový náskok. Ve chvíli, kdy Valériane Ayayi v 5. minutě druhé čtvrtiny vstřelila koš po zisku míče, tak byl rozdíl ve skóre již 30 bodů. Také druhý poločas byl zcela jednoznačný. USK se snažilo o jednoduchou a rychlou hru dopředu, která vycházela z aktivity na obranné polovině. Hráčky z Letné se tak živily především rychlým protiútokem, hrou 1na1 a spoluprácí s podkošovými hráčkami, které měly výškovou a silovou převahu. Po zcela jednoznačném výkonu si tým ZVVZ USK Praha připisuje druhé vítězství v sezóně.

Nejužitečnější hráčkou utkání byla Emese Hof, která si připsala 28 bodů, 7 doskoků, 6 zisků, 4 bloky a 2 asistence. Dalšími dvoucifernými střelkyněmi byly Isabelle Harrison (21 b.), Valériane Ayayi (19 b.), Mariana Přibylová (12 b.) a Gabriela Andělová (10 b.). Tereza Vyoralová si připsala v tomto utkání skvělých 12 asistencí.

Slovanka – ZVVZ USK Praha 40:111 (7:25, 6:23, 9:32, 18:31)

Hof 28, Harrison 21, Ayayi 19, Přibylová 12, Andělová 10, Vyoralová a Conde po 7, Koucká 5, Voráčková 2, Štaflová 0