Výborný vstup Lvic U16 do turnaje

19.8.2024 | Reprezentace
zdroj: FIBA
zdroj: FIBA
Velmi dobrý vstup do základní evropského šampionátu do divize B si připsaly hráčky do šestnácti let. V turecké Konyi mají zatím bilanci dvou výher ze dvou zápasů. Třetí výhru mohou přidat už dnes v zápase proti Bulharsku. Úvodní rozskok je naplánován na 20:30.

V prvním utkání si svěřenkyně Richarda Fouska poradily s Lucemburskem, když se jim povedl především vstup do utkání. Češky byly agresivní hlavně v obraně, kdy nutily své soupeřky k chybám. Aktivita na obranné polovině jim přinesla v první čtvrtině až dvouciferný bodový náskok, který se hráčkám podařilo ještě v první desetiminutovce navýšit. Češky i přes prostřídání lavičky ve zbylých třech čtvrtinách bez potíží udržovaly svůj náskok, a dokonce ho dokázaly navýšit až na 47 bodů.

Druhé utkání ve skupině bylo proti výběru Nizozemska. V úvodu zápasu to nebyla tak jasná záležitost, jako v prvním utkání na turnaji. Češky působily v první půli nervózně a docela dost chybovaly. S Nizozemkami tak hrály v první polovině utkání vyrovnanou partii. Vstup do druhého poločasu byl však od Češek mnohem lepší. Svěřenkyně Richarda Fouska zaznamenaly hned v úvodu třetí čtvrtiny osmnáctibodovou šňůru a Nizozemky už nenašly na tento nástup Lvic odpověď. Utkání skončilo výhrou Češek 61:35.

Hráčka USK Praha Karolína Taušová byla v zápase proti Lucembursku spolu s Annou Běláčovou nejlepší střelkyní utkání se 13 body. Dále zapsala 6 doskoků a 2 zisky. Další hráčka USK Praha Sofia Robson zatížila konto soupeře 6 body. Dále si připsala 7 doskoků, 2 asistence, 2 bloky a 1 zisk. V zápase proti Nizozemsku si Karolína Taušová připsala 6 bodů, 3 doskoky, 3 zisky a 1 asistenci. Sofia Robson pak 6 bodů, 6 doskoků, 2 zisky a 1 blok.

Lucembursko – Česko 37:84 (6:24, 11:24, 10:19, 10:17)

Česko – Nizozemsko 61:35 (17:18, 10:9, 18:5, 16:3)

zdroj: cz.basketball