Francie a Austrálie jdou dál

8.8.2024 | Ženy A
zdroj: FIBA
zdroj: FIBA
Ve středu byly v pařížské aréně Bercy na programu čtvrtfinálová utkání Olympijského turnaje žen. Francie po výhře nad Německem postupuje do pátečního semifinále stejně tak jako Austrálie, která vyřadila Srbsko. Ezi Magbegor a Valériane Ayayi tak budou hrát o cenné kovy. Španělsko s Marií Conde a Maite Cazorlou na olympijském turnaji po prohře s Belgií končí.

Německo – Francie 71:84 (19:23, 14:22, 16:21, 22:18)

Úvodní minuty zápasu byly z pohledu obou týmů velmi vyrovnané a týmy se několikrát vystřídaly ve vedení. Po tříbodové střele Marine Johannes necelé dvě minuty do konce první čtvrtiny se Francouzky dostaly do vedení, které už nepustily. Němky nedokázaly reagovat na nástup domácích a ty si tak vytvořily dvouciferný bodový náskok. Německo se nevzdávalo, ale Francouzky si dokázaly vítězství a postup do semifinále uhlídat. Valériane Ayayi si v tomto utkání připsala 9 bodů, 5 doskoků, 4 asistence a 2 zisky.

Francie postoupila do bojů o Olympijské medaile počtvrté v řadě a zabojuje v zítřejším utkání proti Belgii o postup do finále.

Srbsko – Austrálie 67:85 (19:26, 13:22, 16:24, 19:13)

Dalším semifinalistou je tým Austrálie, který se po skvělé výhře ve skupinové fázi nad Francií veze na vítězné vlně. Po koši Ezi Magbegor ve druhé minutě utkání se Austrálie ujala vedení, které už do konce zápasu nepustila. První větší náskok si Opals vytvořily už na konci první čtvrtiny, kde využily nižší úspěšnosti střelby Srbek. Australanky cítily šanci, a tak na Srbky v druhé čtvrtině více zatlačily. Svěřenkyně trenérky Maljkovic nedokázaly na své soupeřky reagovat a jejich ztráta narůstala. Australanky si následně vývoj utkání zcela pohlídaly a postupují do semifinále, kde narazí na Spojené státy americké. Ty si poradily ve čtvrtfinálovém utkání s Nigérií poměrem 88:74. Ezi Magbegor si připsala v utkání proti Srbsku 4 body, 6 doskoků, 4 asistence a 1 zisk.

Španělsko – Belgie 66:79 (26:26, 11:22, 12:19, 17:12)

První čtvrtina utkání mezi Španělskem a Srbskem byla velmi vyrovnaná. Belgičanky se vždy dokázaly dostat do vedení a udělat několikabodovou šňůru. Španělsko však na každý pokus o odskočení zareagovalo a bodové manko stáhlo. Klíčový moment nastal ve druhé čtvrtině, kdy za stavu 32:32 se nedokázaly Španělky trefit a dopustily se několika chyb. Toto zaváhání Belgie potrestala a vytvořila si dvouciferný náskok, který se Španělsku už nepodařilo smazat. Svěřenkyně trenéra Mendeze dokázaly v poslední desetiminutovce ještě zabojovat, ale stačilo to pouze na snížení bodového rozdílu, a tak na turnaji končí. Maite Cazorla zaznamenala v tomto utkání 13 bodů a 2 asistence. María Conde si připsala 4 body, 2 doskoky, 2 asistence a 1 zisk.

V pátek jsou na plánu semifinálová utkání. Program v aréně Bercy bude následující:

9.8.2024 17:30                 USA – Austrálie

9.8.2024 21:00                 Francie - Belgie