Lvice U18 v akci

7.8.2024 | Reprezentace
zdroj: FIBA
zdroj: FIBA
Souběžně s Olympijskými hrami probíhá v Rumunsku evropský šampionát U18 divize B, kde má své zastoupení i Česká republika. Momentálně mají Češky odehrány dva zápasy ve skupině C s bilancí 2-0 a dnes je od 20:00 čeká v posledním utkání skupiny výběr Islandu.

Česko – Rakousko 80:69 (18:18, 18:19, 29:14, 15:18)

První utkání na šampionátu sehrály svěřenkyně Viktora Pruši proti Rakousku. Klíčovým momentem utkání byl vstup do třetí čtvrtiny, kdy Češky zlepšily hru na obou koncích palubovky. Rakušanky si nevěděly s aktivní obranou rady a často střílely z velmi těžkých a nepřipravených pozic. Aktivita v obraně nesla českému týmu ovoce i v útoku a tým si dokázal vytvořit až dvouciferné vedení. V závěru utkání se Rakušanky pokusily ještě vývoj utkání změnit, ale Češky si svůj náskok již dovedly pohlídat a dovést utkání do vítězného konce.

Slovensko – Česko 57:64 (16:17, 12:16, 19:19, 10:12)

Druhé utkání ve skupině bylo velmi vyrovnané. Týmy se několikrát prostřídaly ve vedení. Nejvyšší bodový náskok zaznamenaly Češky na konci druhé čtvrtiny svou devítibodovou sérií. Slovenky se ale nevzdávaly a dokázaly se v závěru utkání dotáhnout na rozdíl jediného bodu. Na to však dokázaly svěřěnkyně Viktora Pruši zareagovat další několikabodovou šňůrou a vedení si do konce utkání již pohlídaly.

Do konečné nominace se probojovala Ela Zídková, hráčka USK Praha. V úvodním utkání šampionátu proti Rakousku zaznamenala Ela 6 bodů a 7 doskoků. Proti Slovensku si následně připsala 11 bodů, 8 doskoků a 3 zisky.