vzhůru do Paříže

5.8.2024 | Ženy A
O víkendu byly na programu poslední zápasy jednotlivých skupin olympijského turnaje. Španělsko i Francie měli postup již zajištěný a hráli pouze o konečné umístění. To Austrálie hrála o všechno. Jak si vedly naše hráčky a které týmy postupují do vyřazovací části?

Srbsko – Španělsko 62:70 (13:16, 15:21, 10:18, 24:15)

V duelu Španělska se Srbskem měli oba celky postup do vyřazovací části turnaje již zajištěný. Ve hře však bylo první místo skupiny A, které berou po tomto zápase španělské hráčky s bilancí 3-0. Klíčovým momentem utkání byl vstup Španělek do druhého poločasu. Srbky nedokázaly na nástup Španělska reagovat a dovolily soupeři odskočit na dvouciferný rozdíl. V průběhu poslední čtvrtiny se Srbsko snažilo manko ještě stáhnout. Na vítězství to však už nestačilo.

Nejlepší střelkyní španělského týmu byla María Conde, která zaznamenala 15 bodů. K tomu přidala 3 zisky, 1 doskok a 1 asistenci. Maite Cazorla si připsala v tomto utkání 7 bodů, 5 asistencí a 3 doskoky.

Austrálie – Francie 79:72 (19:17, 15:17, 25:16, 20:22)

Kdo neměl zajištěný postup do čtvrtfinále byl tým Austrálie. Před utkáním s Francií měl však postup stále ve svých rukách. Pro postup mezi nejlepších osm týmů bylo zapotřebí zvítězit nad zatím stoprocentními Francouzkami. Oba týmy hrály od začátku ve velkém nasazení a hra byla velmi vyrovnaná. Ve třetí čtvrtině dokázaly Australanky bodově poodskočit na rozdíl devíti bodů a v úvodu poslední desetiminutovky byl rozdíl již dvouciferný. Francie však za skvělé podpory svých fanoušků dokázala stáhnout manko na rozdíl jediného bodu. Ezi Magbegor a její spoluhráčky však opět zabojovaly a dokázaly dotáhnout toto napínavé utkání do vítězného konce. Austrálie se po včerejším vítězství dostala na druhou příčku ve skupině B a Francie si i přes porážku udržela první místo ve skupině. Ezi Magbegor si v australském dresu připsala 14 bodů, 6 doskoků, 3 asistence, 1 zisk a 1 blok. Valériane Ayayi zaznamenala 9 bodů, 2 doskoky, 1 zisk a 1 asistenci.

Skupinová fáze olympijského turnaje je tedy u konce a na řadu přichází část vyřazovací, v které se představí i všechny naše hráčky. Čtvrtfinále se odehraje v Paříži v aréně Bercy. Program čtvrtfinále je následující:

7.8. 2024             11:00     Srbsko – Austrálie

7.8. 2024             14:30     Španělsko – Belgie

7.8. 2024             18:00     Německo – Francie

7.8. 2024             21:30     Nigérie – USA