Skupinová fáze v plném proudu

2.8.2024 | Ženy A
zdroj: FIBA
zdroj: FIBA
Druhé zápasy ve skupinách olympijského turnaje jsou odehrány. Jak si vedly naše hráčky a jejich reprezentační družstva?

Portoriko – Španělsko 62:63 (9:18, 16:21, 19:5, 18:19)

Další velmi napínavé a těžké utkání mají za sebou hráčky Španělska. V druhém utkání skupiny A vyzvaly Portoriko, které prohrálo v úvodním zápasu turnaje se Srbskem o tři body. Vstup do utkání se vydařil lépe Španělkám, které si vytvořily během prvního poločasu až dvouciferný náskok. Portoričanky se však nehodlaly vzdát a skvělou třetí čtvrtinou dokázaly stav srovnat. Poslední čtvrtina byla z pohledu obou týmů velmi vyrovnaná. Koncovku však zvládly již po druhé na turnaji lépe Španělky a vítězstvím 63:62 si zajistily místo ve čtvrtfinále olympijského turnaje. Maite Cazorla zaznamenala 2 body, 3 doskoky a 3 asistence.

Austrálie – Kanada 70:65 (18:16, 20:16, 13:12, 19:21)

Také utkání Austrálie s Kanadou přineslo velmi vyrovnanou a napínavou podívanou. Austrálie potřebovala, po prohře s Nigérii a před očekávaným duelem s Francií, zvítězit. První poločas byl od obou týmů velmi vyrovnaný. Týmy se přetahovaly o každý bod a několikrát se vystřídaly ve vedení. Ke konci prvního poločasu se Austrálie bodově odtrhla od soupeře na rozdíl šesti bodů. Následně v průběhu druhého poločasu zvýšila svou aktivitu na obranné polovině a Kanada nebyla po dobu šesti minut schopna se proti dobré defenzívě soupeře prosadit. Zde nastal ten klíčový moment, kdy si Austrálie vytvořila větší náskok. Kanaďanky se do konce utkání dokázaly ještě bodově přiblížit, ale Austrálii to již neohrozilo a bere tak důležité vítězství. Ezi Magbegor zaznamenala v tomto utkání 10 bodů, 2 asistence, 1 doskok a 1 blok.

Francie – Nigérie 75:54 (24:20, 14:11, 16:8, 21:15)

Dalším jistým čtvrtfinalistou je domácí Francie, která zvítězila i ve svém druhém utkání na Olympijských hrách. Nigérie se snažila držet s favorizovanými Francouzkami krok, což se jim v prvním poločase po většinu času dařilo. Po poločasové přestávce však přišla francouzský smršť, na kterou Nigérie nedokázala reagovat. Domácí celek dokázal udržet soupeře za třetí čtvrtinu na pouhých osmi bodech a vytvořil si výrazný náskok, který se mu podařilo do konce zápasu ještě navýšit. Valériane Ayayi si připsala v tomto vítězném utkání 7 bodů, 1 doskok, 1 asistenci a 1 zisk.

O víkendu jsou na programu poslední utkání jednotlivých skupin. Španělky vyzvou ve skupině A Srbky a Austrálie odehraje utkání s Francií, kde na sebe narazí Ezi Magbegor a Valériane Ayayi.

1. 8. 2024 13:30              Srbsko – Španělsko
  2. 8. 2024 21:00              Austrálie - Francie