První zápasy odehrány

31.7.2024 | Ženy A
zdroj: FIBA
zdroj: FIBA
Olympijský turnaj ve Francii již odstartoval a naše hráčky mají za sebou první utkání se svými reprezentačními družstvy.

Španělsko – Čína 90:89 (13:22, 20:15, 20:22, 23:17, 14:13)

Až po prodloužení vzešel vítěz z utkání Španělska s Čínou. Týmy si několikrát v utkání prostřídaly vedení a držely se stále v blízkém bodovém kontaktu. V posledních vteřinách utkání však španělská hráčka Rodriguez proměnila svou tříbodovou střelu a Španělsko dokázalo srovnat. I přes velmi bodově vyrovnané prodloužení to byla španělská reprezentace, která dokázala vybojovat těsné vítězství 90:89. V tomto dechberoucím utkání odehrála Maite Cazorla necelých třicet minut, v kterých stihla vstřelit 8 bodů a dále přidala 3 zisky, 2 asistence a 1 doskok. María Conde do tohoto utkání nezasáhla.

Nigérie – Austálie 75:62 (18:17, 23:11, 10:19, 24:15)

Vítězný vstup do turnaje nezažila Ezi Magbegor a australská reprezentace. V utkání, kde byli hráčky Austrálie papírovými favority, nezvládli vstup do druhé čtvrtiny a soupeř si vytvořil dvouciferný bodový náskok. Po poločasové přestávce se Australanky dokázaly dostat do bodového kontaktu. Na převzetí vedení to však nestačilo a Nigérijky si v závěru vítězství již pohlídaly. Klíčová byla na straně Nigérie aktivita na obranné polovině, kdy donutily Australanky k 26 ztrátám. Ezi odehrála v utkání přes třicet minut a zapsala 9 bodů, 5 doskoků, 3 asistence a 2 bloky.

Kanada – Francie 54:75 (18:15, 2:23, 16:15, 18:22)

Svoje první utkání má na Olympijských hrách za sebou také hostitelská země. Francouzky si s přehledem poradily s Kanadou a berou vítězství 75:54. Základem vítězství byla druhá čtvrtina, kde hráčky ze země galského kohouta nedaly soupeřkám žádnou šanci. Jejich aktivní obrana udržela Kanaďanky ve druhé desetiminutovce na dvou bodech. V druhém poločase si Francouzky vývoj utkání zcela pohlídaly. Valériane Ayayi odehrála přes 25 minut, v kterých zaznamenala 7 bodů, 5 doskoků, 2 asistence a 2 bloky.

Dnes od 11:00 sehrají Španělky druhé utkání ve skupině proti Portoriku. Austrálie vyzve ve čtvrtek od 13:30 Kanadu a Francie nastoupí zítra v 17:15 k zápasu s Nigérií.

Sledujte hráčky ZVVZ USK Praha na Olympijských hrách.