Od úvodu pro vítězství ve skupině

8.7.2024
Poslední utkání v rámci své skupiny odehrály dnes v pravé poledne svěřenkyně Marcely Krämer. Soupeřem jim byl doposud neporažený celek z Irska. Lvice si po skvělém vstupu do utkání připsaly další vítězství a do další fáze turnaje postupují z prvního místa.
zdroj: FIBA
zdroj: FIBA

Po vyrovnaných prvních minutách utkání přišla z české strany doslova bodová smršť. Týmová hra, aktivita na útočném doskoku, snaha o rychlý protiútok a hra 1na1. To byly hlavní aspekty hry, které Lvicím přinesly už v první čtvrtině utkání dvouciferný náskok. V přechozích dvou odehraných utkáních se českým hráčkám do dvaceti let úvod utkání moc nevydařil. Zatím vždy totiž musely dotahovat ztrátu. Dnešní zápas byl ale úplně o něčem jiném. Ještě v první desetiminutovce si Lvice vytvořily sedmnáctibodový náskok, který byl základním stavebním kamenem pro dnešní vítězství. V dalších dějstvích měly Češky vývoj zápasu zcela pod kontrolou a snažily se svůj náskok stále navyšovat. Úplným zlomem byla pro Irky třetí čtvrtina, kterou vyhrála česká reprezentace 14:5. Češky si tak odnášejí ze skupiny A třetí vítězství a 1. místo v tabulce. V další fázi turnaje je čeká Island a Ukrajina.

Jana Klečková (asistentka trenéra): „Velmi dobrý vstup do utkání. Dodržovali jsme taktické pokyny. Vrátili jsme se k týmové hře, kterou jsme předváděli v přípravě. Negativem dnešního utkání jsou trestné hody. Ve skupině končíme na 1. místě a čekáme na další soupeře.“

Irsko – Česko 43:80 (12:29, 15:23, 5:14, 11:14)

Paurová 18, Hynková 12, Kytlicová 9, Čechová, Brožová a Velichová po 8, Vydrová a Kadlecová po 6, Mezihoráková 5, Petlanová, Trávníčková a Staňková 0