I napotřetí vítězně

26.6.2024
Poslední přípravné utkání na domácí půdě sehrály české Lvice dnes v podvečer v hale Královka, kde přehrály výběr Slovenska 85:60. Nejlepší střelkyní týmu se stala hráčka ZVVZ USK Praha Gabriela Andělová se 14 body.

Česká reprezentace měla výrazně lepší vstup do utkání než její soupeř. Střelecky se dařilo především Petře Holešínské, která proměnila dvě tříbodové střely a český tým i její zásluhou šel do vedení 10:0. Na to reagoval trenér slovenského výběru Martin Pospíšil oddechovým časem. První body slovenského týmu zaznamenala až v 5. minutě utkání Jakubcová a snížila na 13:2 pro české Lvice. Češky si vývoj první čtvrtiny pohlídaly a udržely si dvouciferný náskok. V úvodu druhé čtvrtiny se hra na obou stranách vyrovnala.  Obrana byla na obou polovinách hřiště velmi aktivní a oba týmy hrály ve velkém nasazení. Češky dělaly hostujícím problém hlavně na doskoku, kde kralovaly v první části druhé čtvrtiny především Stoupalová s Čechovou. Do druhého poločasu tak vstoupily svěřenkyně Romany Ptáčkové s více než dvacetibodovým náskokem. Tento náskok se domácím podařilo ve třetí čtvrtině udržet, a to díky aktivní obraně, snaze o rychlý protiútok a aktivitě na útočném doskoku. V úvodu druhé čtvtiny Slovenky zabraly a trefily v rychlém sledu dvě trojky. Za to Češky se nedokázaly na útočné polovině prosadit. Na to zareagovala trenérka Romana Ptáčková oddechovým časem, který jejím svěřenkyním pomohl. Gabriela Andělová a Emma Čechová přidaly důležité body a vrátily českému výběru klid. V závěru se Slovenky dopustily nevynucených ztrát, kterých Lvice využily ke skórování jednoduchých košů. Vývoj utkání si tak už pohlídaly a zvítězily…

Do utkání zasáhly z týmu ZVVZ USK Praha Gabriela Andělová a Veronika Šípová. Gabriela Andělová se stala nejlepší střelkyní týmu, když zatížila konto soupeře 14 body. Dále si připsala 3 doskoky, 3 zisky a 1 asistenci. Veronika Šípová přidala 3 body a 1 doskok.

Češky sehrají se Slovenskem ještě jedno utkání, které však proběhne dnes už za zavřenými dvěřmi.

Česko – Slovensko 85:60 (25:13, 21:12, 17:15, 22:20)

Andělová 14, Pospíšilová 13, Holešínská 12, Čechová 10, Hamzová a Rokošová 8, Malíková 7, Stoupalová 6, Zeithammerová 4, Šípová 3