Medaile to nebude

4.5.2024
Na finálovém turnaji zabojujeme o 5. místo

Tygři Praha vs. USK Praha – 64:53

V prvním utkání na MČR U17 jsme vyzvali tým Tygři Praha, který po základní části skončil na 4. příčce. Očekávala se tedy napínavá bitva s vyrovnaným průběhem. Úvodní čtvrtina naplnila naše očekávání, Tygři se prezentovali agresivní obranou, na kterou jsme byli připraveni. Do druhé čtvrtiny jsme vstupovali s dvoubodovým náskokem. Během druhé desetiminutovky, a to především díky naší skvělé obraně, jsme soupeři odskočili na rozdíl osmi bodů. Poločasové skóre tedy hovořilo v náš prospěch a to 21:29. Ve třetí čtvrtině přišel zlom, nedokázali jsme navázat na precizní obranu z prvního poločasu a dovolili jsme Tygrům několik otevřených střel za 3 body, které se jim podařilo proměnit. Karty se obrátily, do závěrečné části utkání jsme vstupovali se sedmibodovým mankem. I přesto, že jsme se pokusili o změnu v obraně, kdy jsme chtěli Tygry aktivně presovat po celém hřišti, se na průběhu utkání už nic nezměnilo. Po velmi dobře odehrané základní i nadstavbové části se nám nepodařilo navázat na překvapení z minulé sezóny, kdy jsme zvládli vyřadit lépe postavený tým. Tygři zaslouženě vyhráli a postupují do bojů o medaile, nás čekají zápasy o 5. místo.

BSK TJ Jičín vs. USK Praha – 45:82

V sobotním utkání jsme se střetli s týmem BSK TJ Jičín, který na MČR postoupil z play-off, ve kterém se mu podařilo vyřadit lépe postavený tým BK Levhartice Chomutov. Zápas s Jičínem jsme zvládli na výbornou. Otěže jsme převzali hned v první čtvrtině, kdy se nám podařilo odskočit na rozdíl 14 ti bodů. Velmi dobře jsme zvládli činnosti na obrané polovině, Jičínu jsme dovolili nastřílet za celý zápas pouze 45 bodů. Poslední zápas na MČR o konečné 5. místo odehrajeme zítra s BA Sparta od 10:30.