Pro Janell sezona v zámoří skončila

23.8.2006
Třetí, rozhodující zápas play-off proti favorizovanému Los Angeles Sparks basketbalistkám Seattlu nevyšel. V závěrečných minutách sice tým Janell Burseové mohutně dotahoval, ovšem porážku a tím i vyřazení z play-off WNBA už neodvrátil.
PLAY-OFF WNBA Los Angeles Sparks - Seattle Storm 68:63 (14:14, 20:13, 20:13, 14:23) Konečný stav série: 2 - 1 Úvodní čtvrtina, v níž se oba týmy zaměřily spíše na precizní defenzívní činnost, byla velice vyrovnaná. Ani jeden ze soupeřů si nevytvořil výraznější vedení, ovšem to se po první krátké přestávce změnilo. Hráčky Los Angeles totiž i nadále perfektně bránily, ovšem zároveň zlepšily svou hru na útočné polovině hřiště a to se projevilo i na skóre. Podobný průběh měla i třetí desetiminutovka. Náskok Sparks se v ní vyšplhal až do dvouciferné podoby a do závěrečného hracího období domácí basketbalistky vstupovaly se čtrnácti body k dobru. Družstvo Seattlu se sice snažilo závěrečné minuty zdramatizovat, ale na více než na snížení svého manka už to nestačilo. Tentokrát se příliš nedařilo naší pivotce ve službách Storm Janell Burseové. Během sedmadvaceti odehraných minut proměnila pouze dvě z devíti střel z pole a všechny tři trestné hody, což stačilo na sedm bodů. K nim přidala čtyři doskočené míče.