O všem rozhodne až třetí zápas

21.8.2006
Basketbalistky Seattlu skvěle rozehrály druhý zápas play-off proti favorizovanému Los Angeles, ale ve druhém poločase svůj dvouciferný náskok neudržely a Sparks díky osmibodové výhře přece jen srovnaly stav série na 1:1.
PLAY-OFF WNBA 2. zápas: Los Angeles Sparks - Seattle Storm 78:70 (19:29, 14:11, 26:15, 19:15) Stav série: 1 - 1 Hostující hráčky vlétly na palubovku jako pověstný uragán a v první čtvrtině nasázely zaskočeným hostitelkám téměř třicet bodů! V dalším průběhu utkání však Janell Burseová a její spoluhráčky nasazené tempo nevydržely. Domácí družstvo začalo své manko bod po bodu likvidovat a především díky výborné defenzívní fázi nakonec odvrátilo hrozbu vyřazení. Zatímco v první desetiminutovce Seattle nastřílel devětadvacet bodů, v dalších třech hracích obdobích navýšil své konto dohromady jen o jednačtyřicet bodů, což nemohlo na lepšící se tým Sparks stačit. Storm může mrzet zejména šestnáct ztracených míčů, také poměr útočných doskoků vyzněl jednoznačně ve prospěch L. A. (10 - 4). Janell Burseová měla tentokrát velké problémy s fauly. Kvůli nim odehrála pouze čtyřiadvacet minut a nakonec se vyfaulovala. Po předchozím výborném výkonu v úvodním domácím duelu se jí na půdě soupeřek příliš nedařilo. Proměnila jedinou z pěti střel z pole, pět ze šesti trestných hodů a zápas uzavřela s bilancí sedmi bodů a pěti doskočených míčů. Třetí, rozhodující střetnutí je na programu v noci z úterý na středu. Hostit jej bude opět hala Staples Center v Los Angeles.