Výborně. Janell dovedla Seattle k první výhře!

19.8.2006
Pravou nohou vkročily do play-off zámořské WNBA basketbalistky Seattlu Storm. Před svými diváky porazily favorizovaný tým Los Angeles Sparks o dvanáct bodů 84:72 a výraznou měrou k tomu přispěla i naše pivotka Janell Burseová.
PLAY-OFF WNBA - 1. KOLO Seattle Storm - Los Angeles Sparks 84:72 (22:18, 20:18, 15:23, 27:13) Seattle začal velice dobře a nedovolil svým soupeřkám, aby mu nějak výrazněji bodově odskočily. Naopak to byly domácí hráčky, které byly po většinu času v mírném vedení a po první čtvrtině si vytvořily čtyřbodový náskok. Těsné vedení si udržely až do konce prvního poločasu, ale pak se dění na palubovce změnilo. Třetí čtvrtinu totiž jasně opanovalo družstvo Sparks, které tak vstupovalo do závěrečné části hry s dvoubodovým náskokem. Storm vedeni skvělou trojicí Jacksonová, Burseová a Birdová však nerezignovaly a v poslední desetiminutovce předvedly vynikající výkon. Svým protivnicím povolily nastřílet pouhých třináct bodů, přičemž sami navýšily své konto o sedmadvacet bodů. Výsledkem bylo konečné vítězství v poměru 84:72 a to znamená vedení v sérii 1:0! Janell Burseová odehrála téměř přesně třicet minut, během nichž proměnila sedm z dvanácti střel z pole, tři ze čtyř trestných hodů a se sedmnácti body byla druhou nejlepší střelkyní celého zápasu! Do dvouciferných čísel se dostala i naše bývalá hráčka Izi Castrová-Marquezová, která nastřílela jedenáct bodů a k nim přidala i pět asistencí.