Co je s Janell? V posledních dvou zápasech nehrála

25.7.2006
Pivotka USK Praha Janell Burseová, která v prestižní zámořské WNBA hájí dres Seattlu Storm, nedohrála před pěti dny neúspěšný zápas na půdě Charlotte Sting. Důvodem je obnovení nepříjemného zranění ramene, kvůli němuž klíčová hráčka USK nenastoupila ani do následujících dvou duelů.
Sedmadvacetiletá podkošová basketbalistka sice 20. července stihla během úvodních dvou minut nastřílet domácím Charlotte čtyři body a zajistila svému týmu průběžné vedení 6:1, ale na začátku 3. minuty musela palubovku opustit. "Obnovilo se jí zranění ramene, které si přivodila v závěru minulé sezony při zápase s Trutnovem," posteskl si hlavní kouč vysokoškolaček Lubor Blažek. Zdravotní trable jedné z klíčových hráček jej rozhodně nenechávají v klidu. "Je to určitě obrovská škoda, protože z Ameriky na ní šly vynikající reference. Dosud měla fantastickou sezonu, až mě překvapilo, jak jí všichni chválili," pokračoval Blažek. Seattle však dokázal i bez své velké opory zabrat a na palubovkách svých soupeřů vybojoval dvě cenná vítězství. Nejprve vyhrál ve Washingtnu těsně o jediný koš 73:71 a poté zvítězil i na půdě New Yorku. Ve slavné Madison Square Garden hráčkám Storm skvěle vyšel zejména první poločas, který vyhrály díky výborné obraně naprosto suverénně 50:23 a po přestávce v pohodě uhájily jednoznačnou výhru v poměru 91:54. Obsáhlejší rozhovor s trenérem Luborem Blažkem nejen o Janell Burseové, ale i o návštěvě vedení USK Praha v Seattlu či o přípravě reprezentačního družstva žen (asistent trenéra L. Blažek, dále hráčky M. Pavlíčková a M. Mokrošová) před blížícím se mistrovstvím světa naleznete na webových stránkách USK v průběhu tohoto týdne.