Janell nedohrála zápas v Charlotte

22.7.2006
Tři zápasy odehrály v uplynulých pěti dnech v zámořské WNBA basketbalistky Seattlu Storm. Ani v jednom z nich se jim však nepodařilo zvítězit, což nezměnily ani solidní výkony naší pivotky Janell Burseové, která navíc odehrála v posledním duelu v Charlotte jen úvodní dvě minuty.
Domácí zápas s Connecticutem hráčky Storm výborně rozehrály a v první čtvrtině nasázely jednomu z nejlepších celků ligy 32 bodů. Ještě v poločase držely šestibodový náskok, ovšem třetí část hry jim vůbec nevyšla. Střelecké trápení (3/4 skončila 10:28!) zapříčinilo dvouciferné manko, které už Seattle navzdory velké snaze nevymazal a prohrál 83:92. Janell Burseová zaznamenala další double-double, když nastřílela deset bodů a k nim přidala i třináct doskočených míčů (z toho šest v útoku - nejvíce ze všech hráček na palubovce). Proměnila však pouze čtyři z dvanácti střel z pole (33,3%) a dva ze tří trestných hodů. Hned o dva dny později Seattle přivítal Sacramento, ale ani tentokrát mu nebylo dopřáno získat dvanácté vítězství v probíhající sezoně. Po úvodní hodně obranné čtvrtině (10:9) se basketbalistky hostujících Monarchs střelecky probudily a protože produktivita Storm byla i nadále velice slabá, náskok soupeřek postupně vzrostl až na sedmnáct bodů (po 3/4 byl stav 37:54, konečný výsledek 61:74). Pivotka Janell Burseová byla s osmi body třetí nejlepší střelkyní svého týmu, a to přesto, že se k zakončení příliš často nedostala (střelba z pole jen 3/5 - 60%, trestné hody pouze 2/6 - 33,3%). Domácí družstvo doplatilo především na špatné obranné doskakování: poměr útočných doskoků byl 5 - 14, navíc Seattle ztratil o deset míčů více (21 - 11). To všechno se pochopitelně promítlo i do počtu střeleckých pokusů z pole (Storm 51, Sacramento 71). Ani třiadvacáté utkání v sezoně Seattlu nevyšlo. Na půdě slabého Charlotte (do zápasu vstupovalo s bilancí 6/16) sice držel naději na úspěch až do závěrečné desetiminutovky (po 3/4 prohrával 55:62 a ještě osm minut před koncem činil rozdíl ve skóre jen pět bodů), ale pak přišla šňůra Sting 10:0 a bylo definitivně rozhodnuto. Janell odehrála v tomto zápase jen dvě minuty, během nichž proměnila dvě ze tří dvoubodových střel z pole (zařídila vedení svého týmu 6:1) a do statistik se zapsala i čtyřmi doskočenými míči. Po faulu Helen Darlingové ve 3. minutě však musela odstoupit a do hry už v dalším průběhu střetnutí nezasáhla.