Janell pomohla Seattlu ke dvěma výhrám

16.7.2006
Dvě vítězství oproti jediné porážce. Taková je prozatímní červencová bilance basketbalistek Seattlu Storm, jejichž dres v letošní sezoně obléká i jedna z opor USK Praha, americká podkošová hráčka Janell Burseová.
Hned o prvním červencovém dni Seattle přivítal na své palubovce v Key Areně Minnesotu. Domácí hráčky sice vyhrály poměrně přesvědčivě o sedmnáct bodů 92:75, ovšem o svém triumfu definitivně rozhodly až v závěrečném hradím období. Ještě po třech čtvrtinách byl stav 60:61. Poslední desetiminutovku však zcela jednoznačně opanoval Seattle, který své soupeřky deklasoval v poměru 32:14 a připsal si desáté vítězství v sezoně. Janell Burseová k němu pomohla čtyřiadvaceti body (jen o jeden více zaznamenala nejlepší střelkyně zápasu Lauren Jacksonová). Naše pivotka proměnila devět z jedenácti střel z pole, což činí vynikající úspěšnost 82%, všech šest trestných hodů a navíc doskočila osm míčů. Janell a spol. zcela jasně kralovaly především v podkošovém prostoru: na body zpod koše vyhrál tým Storm naprosto jednoznačně 50:22! Následující domácí střetnutí už Seattlu tak dobře nevyšlo. Indiana skvěle bránila a za třicet minut hry povolila svým hostitelkám nastřílet pouhých pětatřicet bodů! Závěrečnou čtvrtinu sice basketbalistky Storm vyhrály 27:15, ovšem porážku 62:74 už neodvrátily. Janell Burseová měla tentokrát velké problémy s fauly a kvůli šesti osobním chybám odehrála jen devětadvacet minut. Z pole vystřelila jen čtyřikrát s padesátiprocentní úspěšností a celkem obohatila konto svého týmu o šest bodů (trestné hody 2/2) a pět doskoků. Zatím poslední utkání Seattle odehrál v noci z pátku na sobotu. Souboj s New Yorkem rozhodl ve svůj prospěch již v prvním poločase, který skončil 49:28. Na konečném vítězství 86:66 se podílela dvanácti body (střelba z pole 4/10, trestné hody 4/5) a čtrnácti doskočenými míči i Janell Burseová, která tak zaznamenala svůj třetí double-double v probíhajícím ročníku WNBA.