Seattle bude usilovat o desátou výhru

30.6.2006
Tři vítězství a dvě porážky. Taková je bilance basketbalistek Seattlu Storm v posledních pěti zápasech WNBA. Janell Burseová v nich nastřílela dohromady rovných šedesát bodů a má velkou zásluhu na tom, že její tým má v současné době aktivní bilanci 9 výher a 8 porážek.
První domácí utkání Seattlu příliš nevyšlo. Po vyrovnaném prvním poločase totiž prohrál s Phoenixem třetí čtvrtinu o jedenáct bodů 17:28 a tuto ztrátu již v závěrečné části hry nezlikvidoval (80:87). Janell Burseová patřila ke klíčovým postavám svého týmu, ovšem ani jejích devatenáct bodů (střelba z pole 8/13, trestné hody 3/4) a čtyři doskočené míče na konečné porážce nic nezměnily. Následující střetnutí se San Antoniem už družstvo Storm zvládlo o poznání lépe. Vyhrálo všechny čtyři čtvrtiny, přičemž ve třetím hracím období povolilo svému soupeři jen devět bodů (celkem ve druhém poločase pouze 21) a mohlo oslavit třicetibodový triumf 87:57. Janell byla i tentokrát druhou nejlepší střelkyní svého týmu, když zaznamenala šestnáct bodů (střelba z pole 6/8, trestné hody 4/5), navíc doskočila devět míčů a přidala i tři asistence! Další utkání v Toyota Center v Houstonu Seattle dobře rozehrál, ale nedokázal jej dovést do vítězného konce. Ještě po třech čtvrtinách hosté vedli 58:55, ale v závěru se karta začala obracet. Domácí basketbalistky vyhrály poslední čtvrtinu 29:16 a osmou porážku v probíhající sezoně (74:84) neodvrátilo ani osm bodů (střelba z pole 4/11) a osm doskoků Janell Burseové. Zatím poslední dva zápasy už Seattle zvládl na výbornou. Nejprve si poradil ve své hale se Sacramentem, které zdolal zejména zásluhou skvěle zvládnutého druhého poločasu (38:25) o patnáct bodů 68:53. Janell přispěla k úspěchu třinácti body, když proměnila šest z jedenácti střel z pole a jednu ze dvou šestek. Včerejší duel na půdě Los Angeles přinesl Storm již devátou výhru. Už po třech čtvrtinách Janell a spol. vedly 60:45 a nakonec zvítězily 75:67. Naše pivotka zaznamenala díky jedné přesné střele z pole (1/5) a dvěma trestným hodům čtyři body a stejný počet doskoků. Příští utkání, v němž si Seattle může připsat jubilejní desáté vítězství v letošním ročníku WNBA, sehrají Storm v prvním červencovém dni proti Minnesotě.