Po dvou výhrách přišla těsná porážka

18.6.2006
Dvě vítězství a jedna porážka. Taková je bilance basketbalistek Seattlu Storm v posledních třech zápasech WNBA. Pivotka Janell Burseová v nich dohromady zaznamenala osmnáct bodů.
V prvním úspěšném duelu proti Minnesotě byla po Betty Lennoxové (15 bodů) druhou nejlepší střelkyní svého týmu, když proměnila tři z osmi střel z pole, osm z dvanácti trestných hodů a celkem posbírala čtrnáct bodů a šest doskoků. Opět však měla problémy s fauly (kvůli nimž odehrála "jen" osmadvacet minut. Seattle nakonec vyhrál 74:66, když o svém triumfu definitivně rozhodl osmibodovou šňůrou v polovině závěrečné čtvrtiny. V dalším střetnutí proti Chicagu se Janell Burseová prakticky vůbec neprosadila (na hřišti strávila pouze osmnáct minut, dala dva body, střelba z pole 1/5 a přidala dva doskoky), ovšem hráčkám Storm to tentokrát příliš nevadilo. Díky výborné obraně (ve třetí čtvrtině povolily Sky jen devět bodů) vedly už po třech čtvrtinách 53:42 a v závěrečném hracím období si další vítězství s přehledem pohlídaly. Dnešní duel proti Sacramentu sice basketbalistky Seattlu s Janell Burseovou v základní sestavě výborně rozehrály, ale po přestávce začaly tahat za kratší konec a nakonec slibné vedení neudržely. Po dvou čtvrtinách sice svítil na světelné tabuli stav 40:33, ale tým Monarchs nakonec skóre otočil a zvítězil těsně 76:74. Janell se prakticky vůbec nedostala ke střelbě. Během třiadvaceti odehraných minut vystřelila jen dvakrát a do statistik se zapsala dvěma body a pěti doskočenými míči. Celkem už v letošní sezoně za mořem odehrála přesně deset zápasů, v nichž obohatila konto svého týmu 101 bodem (průměr 10,1 na zápas) a doskočila 62 míčů (průměr 6,2 na zápas).