Na hřištích soupeřů se Seattlu nedařilo

12.6.2006
Dva zápasy na palubovkách svých soupeřů sehrály v uplynulých dnech basketbalistky Seattlu Storm. Nejprve po velkém boji těsně podlehly silnému Connecticutu a poté neuspěly ani v duelu s Indianou. Zejména v prvním střetnutí předvedla vynikající výkon Janell Burseová, ale jejímu týmu to k vítězství nepomohlo.
V Connecticutu Janell sehrála doposud své nejlepší letošní utkání. Na hřišti strávila téměř čtyřiatřicet minut a s třiadvaceti body se stala jednoznačně nejlepší střelkyní celého zápasu! Navíc excelovala i pod oběma koši a díky čtrnácti doskočeným míčům si připsala další double-double! Hvězda USK těžila zejména z útočného doskoku. Pod košem Sun získala neuvěřitelných devět (!) míčů, přičemž poměr útočných doskoků byl 13-12 ve prospěch Storm... Zkušená pivotka proměnila deset ze šestnácti střel z pole včetně jednoho tříbodového pokusu (62,5%) a dva ze tří trestných hodů. Seattle přesto prohrál 81:85. Už v první čtvrtině nabral dvouciferné manko (13:25) a přestože v dalším průběhu utkání zabral, všechny tři zbývající čtvrtiny vyhrál a svou ztrátu téměř zlikvidoval (75:79), v koncovce na Connecticut přece jen nestačil. Následující souboj v Conseco Fieldhouse v Indianapolis měl naprosto jiný průběh. Hrálo se podle defenzívních not a první poločas skončil jen 27:25 ve prospěch Storm. O osudu vyrovnaného zápasu rozhodla poslední část hry, kterou Indiana vyhrála 19:14 a mohla se radovat z triumfu v poměru 69:62. Janell Burseová tentokrát nebyla příliš vidět. Bez jediné minuty odehrála třicet minut, ale trefila jen dvě z šesti střel z pole a do statistik se zapsala pěti body, čtyřmi doskočenými míči a dvěma asistencemi. Další utkání čeká hráčky Seattlu 14. června, kdy se představí v Minnesotě.