Seattle prohrál bitvu se Silver Stars

7.6.2006
Seattle Storm, tým pivotky USK Praha Janell Burseové, potřetí v probíhající sezoně WNBA prohrál. V dramatické bitvě podlehl San Antoniu o jediný koš, byť vedl v průběhu zápasu až o čtrnáct bodů. Neúspěch neodvrátil ani jedenáctibodový příspěvek Janell Burseové.
Hráčky Seattlu výborně začaly a první čtvrtinu vyhrály o jedenáct bodů 28:17. O prvních sedm bodů svého týmu se postarala bývalá rozehrávačka vysokoškolaček Izi Castrová-Marquesová a necelé dvě minuty před koncem úvodní části hry se rozdíl ve skóre vyšplhal již na čtrnáct bodů. Seattle vedl ještě chvíli před koncem prvního poločasu po trojce Birdové o třináct bodů a dvouciferné vedení hájil i v polovině třetího hracího období, kdy se Janell Burseová svým sedmým bodem postarala o navýšení náskoku na 51:39. Další úsek hry však San Antonio vyhrálo 9:0 a utkání nakonec dospělo do dramatické koncovky. Lepší výchozí pozici si připravil Seattle, který měl čtyři minuty před koncem k dobru slibných sedm bodů. Jenže Silver Stars svou ztrátu i tentokorát stihli zlikvidovat a díky třem trestným hodům v podání Youngové v poslední minutě se na konci radovali z těsného vítězství. Janell Burseová se zapsala do statistik jedenácti body, když proměnila dvě ze šesti střel z pole a sedm z osmi trestných hodů. Navíc doskočila šest míčů a v obraně přidala dva bloky. Celkem odehrála téměř dvaatřicet minut. Další zápas čeká Seattle již dnes v noci a jeho soupeřem bude Chicago.