S Trutnovem jsme se trápili, ale dva body máme!

1.2.2006
Mnohem vyrovnanější, než se původně očekávalo, bylo naše poslední utkání v základní části Ženské basketbalové ligy. Basketbalistky Trutnova nám dokázaly vzdorovat téměř po celý zápas a vysokoškolačky definitivně rozhodly o svém vítězství až v posledních pěti minutách.
USK Praha - Trutnov 76:61 Leccos naznačil již samotný úvod zápasu. Po dvou minutách jsme prohrávali 0:6 a po trojce Johnové na začátku sedmé minuty jsme dokonce nabrali dvouciferné manko (4:14). Další úsek hry jsme sice vyhráli 13:2, ovšem i přesto jsme první čtvrtinu překvapivě o jeden bod prohráli. Na začátku druhé části hry se Sviatlana Volnaya podílela třemi dvoubodovými koši na osmibodové šňůře USK, ale v 19. minutě bylo po další trojce Johnové opět vyrovnáno (31:31). Do výraznějšího vedení jsme se dostali až v polovině třetí desetiminutovky. Markéta Mokrošová pěti body v řadě zajistila svému celku desetibodový náskok, ale vyhráno jsme ještě ani zdaleka neměli. Darina Johnová si totiž přichystala další tříbodový úder a v poslední minutě třetí čtvrtiny snížila přesnou střelou z perimetru na rozdíl jediného koše. Do vedení se sice hostující basketbalistky v dalším průběhu zápasu už nedostaly, ale ještě pět minut před koncem měly k vítězství stejně blízko, jako naše hráčky (62:61). V posledním úseku hry jsme však znatelně přidali v obraně, nedovolili soupeřkám vstřelit ani jediný bod a díky vydařené koncovce (14:0) jsme nakonec povinné dva body uhájili. "Odehráli jsme dobrý zápas, i když jsme byli pod tlakem. Trutnov nám byl velice kvalitním protivníkem," zhodnotil utkání náš trenér Lubor Blažek. Body: USK - Volnaya 24, Mokrošová 17, Burse 15 bodů a 11 doskoků, Bortelová 9, Gerstnerová 4, Lichnerová 3, Opluštilová 2, Pecková 2 Trutnov - Špirková 15, Johnová 13, Stehlíková 10, Podešvová 8, Petrovická 7, Kuřitková 4, Ziklová 4 Střelba za 2 b.: 26/45 - 22/53 Střelba za 3 b.: 4/15 - 4/12 Trestné hody: 12/21 - 5/11 Doskoky: 34 - 29 (útočné 14 - 14) Asistence: 3 - 2 Ztráty: 12 - 15 Osobní chyby: 14 - 20