Z Hradce vezeme jasnou výhru

21.1.2006
O více než šedesát bodů zvítězily naše basketbalistky v utkání 16. kola Ženské basketbalové ligy v Hradci Králové. O výsledku se podle očekávání rozhodlo již v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli naprosto jednoznačně 39:11!
Hradec Králové - USK Praha 54:116 (11:39, 22:63, 37:89) Do dalšího ligového utkání jsme vstoupili naprosto koncentrovaně a díky třem trojkám Izi Castro-Marques během úvodních třech minut jsme brzy vedli 15:4. Náš náskok i nedále narůstal. Po šesti minutách hry jsme vedli o dvacet (8:28) a na konci první čtvrtiny již téměř o třicet bodů! Izi Castro-Marques zaznamenala již během první čtvrtiny sedmnáct bodů a ve svém střeleckém galapředstavení pokračovala i nadále. Profitoval z toho celý tým, neboť v závěru třetí části hry jsme měli již padesátibodový náskok. Brazilská rozehrávačka nakonec nasázela bezbranné domácí obraně čtyřiačtyřicet bodů, když trefila šest trojek, navíc získala neuvěřitelných jedenáct míčů! Druhou nejlepší střelkyní byla s dvaadvaceti body Michaela Pavlíčková, která tak společně s Izi nastřílela o deset bodů více, než celý tým Hradce Králové! "Chtěli jsme hrát dobrý basketbal, což se nám po celý zápas dařilo. Mohu říci, že zejména náš výkon v první čtvrtině byl opravdu vynikající," zhodnotil utkání náš hlavní trenér Lubor Blažek. Body: Hradec - Křížová 13, Mlejnková 9, Ondřejová 6, Nováková 5, Hradilová 5, Růžičková 5, Komžíková 4, Kulhánková 3, Labuťová 2, Šípová 2 USK - Castro-Marques 44, Pavlíčková 22, Gerstnerová 16, Burse 14, Mokrošová 10, Bortelová 6, Brantlová 4 Střelba za 2 b.: 13/50 - 34/53 Střelba za 3 b.: 7/22 - 10/23 Trestné hody: 7/11 - 18/21 Doskoky: 26 - 46 (útočné 10 - 13) Asistence: 10 - 18 Ztráty: 29 - 22 Osobní chyby: 21 - 15 5 chyb: Křížová - Burse