S Pécsí jsme prohráli o koš a v Eurolize končíme

18.1.2006
V posledním utkání skupiny A v Evropské lize jsme trápili favorizovanou maďarskou Pécs až do posledních okamžiků, ovšem nakonec jsme neuspěli a podlehli o jediný koš. A protože belgický Namur dokázal na své palubovce porazit Mondeville, naše účinkování v letošním ročníku Euroligy je bohužel definitivně u konce.
První poločas našim hráčkám vůbec nevyšel. V útoku jsme se proti velice kvalitní soupeřově obraně nedokázali prosadit a za dvacet minut hry jsme nastříleli jen devatenáct bodů. Na konci druhé čtvrtiny už jsme se dostali do téměř dvacetibodové ztráty, což nevěštilo nic dobrého. Trápila nás zejména zkušená rozehrávačka Johnson. Třicetiletá Američanka, která si v prestižní WNBA dokonce dvakrát zahrála Utkání hvězd, dokázala nejen sama přesně zakončovat, ale připravovala i dobré střelecké pozice pro své spoluhráčky. Ve třetí čtvrtině se však obraz hry začal měnit. Vysokoškolačky odhodily nervozitu a začaly se prát o každý míč. Zvýšené úsilí přineslo své ovoce a třetí část hry jsme vyhráli o deset bodů 23:13! Nastříleli jsme tedy o čtyři body více, než za celý první poločas!!! Co však bylo nejdůležitější, znovu jsme byli ve hře o kýžené vítězství. V závěrečné desetiminutovce jsme se dokonce dokázali přiblížit na rozdíl jediného koše, ovšem šest minut před koncem musela opustit hřiště kvůli pěti osobním chybám Janell Burse a Pécs si už vítězství vzít nenechala. V EUROLIZE JSME SKONČILI Po skončení utkání s Pécsí sice ještě postupová naděje žila, ovšem k jejímu oživení jsme potřebovali, aby belgický Namur na domácím hřišti podlehl Mondeville. Domácí basketbalistky však zvítězily o šest bodů 74:68 a díky tomu si zajistil účast v playoff na úkor USK Praha.