Na Brno jsme nestačili, prohráli jsme o 40 bodů

14.1.2006
Velice dobrých 25 minut, ovšem horší závěr. Tak by se dal stručně charakterizovat náš výkon v utkání 15. kola Ženské basketbalové ligy proti suverénkám z Brna. V poslední patnáctiminutovce jsme na jednoho z největších favoritů Euroligy nestačili a výsledkem je porážka o rovných čtyřicet bodů.
USK Praha - Gambrinus Brno 56:96 (20:30, 35:48, 48:73) V úvodní čtvrtině jsme drželi s našimi soupeřkami krok až do 8. minuty, kdy Izi Castro-Marques vyrovnala průběžný stav na 20:20. Jenže koncovku této části hry vyhrály Brňanky zásluhou podkošové dvojice Milton-Jones, Kulichová 10:0 a vytvořily si dvouciferné vedení. Krátká přestávka před druhou desetiminutovkou našemu týmu evidentně prospěla. Zásluhou velice koncentrovaného výkonu již bodové manko nenarůstalo a do druhého poločasu jsme vstupovali se ztrátou pouhých třinácti bodů. V polovině třetí čtvrtiny zakončila Janell Burse tříbodovou akcí minišňůru 7:2 a stav 44:54 vypadal velice nadějně. Jenže právě v těchto okamžicích hostující hráčky zabraly a do konce třicáté minuty si vytvořily rozhodující náskok. Zbývající úsek třetího dějství jsme prohráli 4:19 (Sales 8 bodů) a bylo rozhodnuto. "Brno u nás podalo výborný výkon," vysekl soupeřkám poklonu hlavní kouč Lubor Blažek. "Podařilo se nám s ním držet krok pouze do začátku druhého poločasu, pak nám bohužel došly síly. Bylo vidět, že se na nás projevilo náročné cestování z euroligového střetnutí v Rusku." Střelkyně: USK - Burse 15, Castro-Marques 8, Pavlíčková 8, Volnaya 7, Brantlová 7, Bortelová 5, Gerstnerová 2, Lichnerová 2, Mokrošová 2 Brno - Jones 26, Sales 22, Machová 16, Veselá 11, Žirková 7, Kulichová 7, Kováčová 6, Hartigová 1 Statistiky budou doplněny