V Samaře jsme prohráli, ale po dobrém výkonu

11.1.2006
Velice dobrý výkon předvedly naše hráčky na palubovce vedoucího týmu euroligové skupiny A v Samaře. V předposledním utkání dlouhodobé části jsme prohráli o osmnáct bodů a na kontě tak máme stále pouze jedno vítězství.
Úvodní koš zápasu sice trefila Míša Pavlíčková, ale bylo to naposledy, co jsme v Rusku vedli. Na šňůřu domácích 9:0 z poloviny první čtvrtiny jsme ještě stačili zareagovat a díky trojce Izi Castro-Marques a dvoubodovému koši Veroniky Bortelové jsme po sedmi minutách prohrávali 13:19, ale Samara získala do konce první čtvrtiny zásluhou pivotky Stěpanovové dvouciferné vedení zpět. Ve druhé části hry jsme hostitelkám dlouho nedovolovali navýšit vedení. Tříbodová akce Izi Castro-Marques z konce 17. minuty znamenala korekci průběžného stavu na 44:31, ovšem přelom obou poločasů nám bohužel vůbec nevyšel. Úsek hry mezi 18. a 23. minutou Samara vyhrála 14:2 a její náskok rázem vzrostl na pětadvacet bodů. Díky devíti bodům Míši Pavlíčkové v této části hry jsme nápor ruského favorita zastavili a v poslední desetiminutovce jsme dokonce začali manko snižovat. Pět minut před koncem sice ještě domácí basketbalistky měly k dobru sedmadvacet bodů (85:58), ale koncovku jsme vyhráli 13:4 a upravili konečný výsledek na přijatelný rozdíl osmnácti bodů. Nutno podotknout, že lepší výsledek uhrála v Rusku pouze Pécs, s níž se USK utká v závěrečném kole. "V Samaře jsme sehráli proti velmi silnému domácímu týmu solidní utkání. Rozhodně musím říci, že nejsem nespokojený," vyjádřil se trenér Lubor Blažek. "Ve třetí čtvrtině nám soupeř trochu utekl, ale závěr se nám povedl. V žádném případě jsme v Rusku neudělali ostudu."