Premiéra nám nevyšla, výhru slaví Mondeville

26.10.2005 |
První utkání v Evropské lize našim hráčkám bohužel příliš nevyšlo. Na domácí palubovce jsme s francouzským celkem USO Basket Mondeville po většinu hrací doby prohrávali a přestože jsme na začátku poslední čtvrtiny získali čtyřbodové vedení, z vítězství se nakonec radovaly soupeřky.
Již úvodní minuty středečního utkání naznačily, že nás rozhodně nečeká nic jednoduchého. Okénka v obraně dokázaly velmi dobře individuálně vybavené hráčky soupeře potrestat, naopak naše basketbalistky se na útočné polovině hřiště prosazovaly jen velice obtížně. Na celoplošnou obranu Mondeville jsme sice byli dobře připraveni a Francouzky nás ani jedinkrát nenachytaly na švestkách, ovšem v postupném útoku vázla kombinace a nedařil se ani útočný doskok. Hostující družstvo bylo od začátku v několikabodovém vedení. To se pohybovalo v rozmezí dvou až osmi bodů, ovšem kdykoliv se USK podařilo stáhnout své manko na rozdíl jediného koše, vždy přišel bleskový protiúder a ztráta znovu narostla. Po prvním poločase jsme nabrali šestibodové manko, které se nám ani ve třetí čtvrtině dlouho nedařilo zlikvidovat. Až v jejím závěru zavelela k obratu Markéta Mokrošová. Na její tříbodovou akci navázala přesnou trojkou Míša Pavlíčková a když se dvěma přesnými trestnými hody přidala Jana Lichnerová, po třiceti minutách jsme o jeden bod vedli! Na začátku závěrečného hracího období jsme dokonce měli k dobru čtyři body (51:47), radost však USK dlouho nevydržela. Zbytečné míčové ztráty dokázaly soupeřky nemilosrdně potrestat a v koncovce si již cenné a důležité vítězství pohlídaly. "Z mého pohledu byla klíčová hra v obraně. Dělali jsme hodně faulů a především v závěru jsme se dopustili několika chyb," posteskl si hlavní trenér Lubor Blažek. "Některé jednoduché situace jsme v koncovce řešili velice špatně a nedokázali jsme zabránit jednoduchým košům soupeře. Musím říci, že Mondeville rozhodně nebyl lepší než my. O to více mě však ta porážka mrzí," dodal Blažek. Další výsledky skupiny A VBM Samara - Dexia Namur 70:59 (Vauters 15, Stěpanova 15, Korstin 11 - Wielebnowska 18, Callens 14, Miedzik 13, Brunson 11) Valencia - MiZo Pécz 64:77 (Antibe 17, Montaňana 14, Powell 9 - Johnson 16, Lisina 13, Branzova 12, Béres 12, Ivanyi 10)