Slovanku jsme deklasovali již v první čtvrtině

22.10.2005
Naprosto jednoznačný průběh mělo utkání 4. kola Ženské basketbalové ligy mezi našimi hráčkami a Slovankou Chomutov. Hostující družstvo dokonce v první čtvrtině zaznamenalo jeden jediný koš, a to ještě až vteřinu před koncem!!!
Naše basketbalistky vstoupily do čtvrtého ligového zápasu velice koncentrovaně a v prvních deseti minutách vůbec nepustily své soupeřky do hry. Do koše Slovanky sázely jeden koš za druhým, naopak bezmocné protivnice jen přihlížely suverénnímu výkonu favoritek a zmohly se na jediný koš. Ten navíc přišel až v poslední vteřině první čtvrtiny a Slovanka jím jen nepatrně zkorigovala hrozivý stav na 32:2!!! Ve druhém hracím období se hra přeci jen trochu vyrovnala, nicméně domácí USK nenechával po celé utkání nikoho na pochybách, že si dojde pro další "povinné" vítězství. Svěřenkyně trenérů Blažka a Beneše převyšovaly své soupeřky ve všech herních činnostech. Udržovaly si vysoké procento úspěšnosti střelby, navíc kralovaly v doskakování (po prvním poločase byl poměr doskoků neuvěřitených 36:11!) Svůj první zápas v novém dresu odehrála americká pivotka Janell Burse. V prvním poločase proměnila pět ze šesti střel z pole a doskočila devět míčů (čtyři v útoku), takže jí o jediný doskok utekl poločasový double-double. Nakonec jej v pohodě dosáhla a ukončila zápas s bilancí 18 bodů a 11 doskoků. Střelecky byla ještě úspěšnější Sviatlana Volnaya s 23 body, velice dobrý zápas odehrály i Kamila Opluštilová (19 bodů) a Michaela Pavlíčková, která nasbírala již svůj pátý double-double sezony! "O výsledku utkání rozhodla již první čtvrtina," konstatoval spokojený trenér Lubor Blažek. V dalším průběhu zápasu jej potěšila především jedna důležitá skutečnost: "Jsem rád, že jsme v nasazení nepolevili ani za rozhodnutého stavu."