V Brně jsme získali třetí jasné vítězství

15.10.2005
Třetí přesvědčivé vítězství v letošní sezoně získaly naše hráčky v souboji s brněnským Valosunem. Na jeho palubovce zvítězily přesvědčivě téměř o padesát bodů, když se opět střelecky blýskla nová posila Sviatlana Volnaya.
Domácí hráčky s námi v úvodu zápas dokázaly držet krok a po sedmi minutách dokonce o jeden bod vedly (15:14). Závěrečnou tříminutovku první čtvrtiny však naše basketbalistky využily ke šňůře 10:0 a vytvořily si uklidňující náskok. Ten v dalším průběhu střetnutí neustále narůstal. Po pěti minutách druhého hracího období jsme vedli již o dvacet bodů (17:37), když Brňanky nedokázaly najít účinný recept na naši kvalitní obrannou činnost. Také ve druhém poločase tým USK na hřišti jednoznačně dominoval. Střelecky se nejvíce dařilo dvojici Volnaya, Pavlíčková, dvouciferného počtu nastřílených bodů ještě dosáhly Tereza Pecková, Markéta Mokrošová a Jana Lichnerová. "Dá se říci, že o vývoji i výsledku celého utkání se rozhodlo hned v jeho začátku a tak se utkání vlastně jen dohrávalo. Díky tomu jsme mohli dát dostatečnou herní příležitost všem hráčkám z lavičky," konstatoval spokojený trenér USK Lubor Blažek.