Používáme cookies

Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookies. Některé z nich jsou k fungování stránky nezbytné, ale o některých můžete rozhodnout sami.

Lubor Blažek: "Síla košického týmu je stále větší"

16.11.2009 |
Ke čtvrtému utkání v letošním ročníku Evropské ligy pocestují basketbalistky ZVVZ USK Praha na začátku tohoto týdne na Slovensko. Již ve středu večer (od 19 hodin) se totiž v Košicích utkají s tamním týmem Good Angels.

Den před odjezdem nám trenér Lubor Blažek odpověděl na několik otázek, které se týkají nejbližšího euroligového duelu.

Lubore, pohled na tabulku skupiny C napovídá, že na Slovensku budeme favoritem. Ztotožňujeme se s touto rolí?

No, doma je doma (pousměje se). Domácí prostředí je pro každého určitá výhoda. Já si ale pořád myslím, že my jsme měli Rivas Ecópolis v Praze porazit a v tu chvíli se domnívám, že do Košic opravdu jedeme jako favorit.

Košice všechny tři předchozí zápasy prohrály. Lze brát středeční duel tak, že zisk dvou bodů je pro nás s ohledem na vytýčené cíle povinností?

Podle mého názoru je potřeba pohled na tento tým trošku změnit, protože košická sestava se stále mění. V sestavě, kterou mají k dispozici nyní, hráli poprvé až v minulém kole ve Španělsku.

To je fakt, novými posilami jsou Linda Frohlich, nám známá z Brna, a Angel McCoughtry.

Síla tohoto týmu je čím dál větší. Obě tyto hráčky promluví do sestavy dost výrazně. Třeba McCoughtry je hráč, který předvedl na přípravném turnaji v Jekatěrinburku za americký nároďák fantastické výkony. Zkrátka nynější Košice nejsou v žádném případě Košicemi z prvního ani druhého zápasu, mají velmi silné družstvo.

Hvězdou slovenského týmu je americká křídelnice Candice Dupree. Dá se říci, že s ní stojí a padá hra Košic, nebo nemá tak dominantní postavení?

Má, ale nejen ona, to samé platí i o McCoughtry. Když to vezmu kolem a kolem, tyhle dvě a ještě Linda Frohlich měly v posledním utkání v Madridu více než dvě třetiny všech střeleckých pokusů Košic (přesně 47 z 62 střel Good Angels obstaralo toto trio – pozn. aut.). Mezi klíčové postavy patří i řecká rozehrávačka Kostaki, kterou dobře znám, a nezapomínal bych ani na slovenské hráčky, například Hrickovou.

Bude naše obrana někomu z nich věnovat speciální pozornost?

Určitě se budeme soustředit hlavně na tři hráčky: Dupree, McCoughtry a Frohlich. V případě, že tuto trojici ubráníme, myslím, že máme velkou šanci na vítězství.

Pokud jde o náš tým, jakou hrou se budeme chtít prezentovat?

Já to říkám hodně často: především kvalitní obranou. Na trénincích jsme opět dělali obranu, obranu a obranu a myslím, že družstvo jde v téhle fázi nahoru, že ho obrana začíná bavit. Obrannou fázi už jsme schopni zakončit doskokem a navázat rychlým protiútokem. Soudržnost naší hry se začíná lepšit a já pevně věřím, že budeme schopni utkání v Košicích ovládat právě obranou.

14.3.2025 | Chance ŽBL

Vstupenky na play-off v prodeji

12.3.2025 | Chance ŽBL

Do play-off z prvního místa

11.3.2025 | Euroliga

Hlasování zahájeno