Opět nám nevyšel úvod a opět jsme prohráli
25.3.2009 |

Ani druhé finálové utkání nevyšlo basketbalistkám ZVVZ USK Praha tak, jak si představovaly. Na Folimance tahaly hned od začátku za kratší konec a výborně hrající brněnský Gambrinus získal po čtrnáctibodovém vítězství druhý bod.
2. FINÁLE PLAY-OFF ŽBL
ZVVZ USK Praha - Gambrinus Brno 70:84
(14:21, 34:48, 52:71)
STAV SÉRIE: 0 - 2
Naše družstvo v utkání číslo 2 ani jednou nevedlo.
Už po čtyřech minutách jsme prohrávali dvouciferným rozdílem (2:12), a i když se nám na konci první čtvrtiny podařilo snížit na rozdíl jediného koše (11:14), ke kýženému obratu nedošlo.
Brňanky hrály na obou polovinách hřiště s velkou energií a v polovině druhé části hry narostl jejich náskok až na devatenáct bodů.
Poslední šance na zdramatizování zápasu přišla ve třetí čtvrtině.
Po koši Lindsay Whalen jsme patnáct minut před koncem prohrávali "jen" 47:58, ovšem Gambrinus odpověděl šňůrou 17:5 a v závěrečných minutách si druhou finálovou výhru pohlídal.
"Chtěli jsme se vyhnout tomu, co se nám stalo v Brně: že jsme zaspali začátek. Bohužel, přesně to se nám nepovedlo, bylo to jako přes kopírák," litoval nepovedeného vstupu do utkání asistent Ivan Beneš.
Úvodní minuty se podepsaly na dalším průběhu zápasu. "Od začátku jsme prohrávali, naopak Brno se uklidnilo. Výkon hostujícího týmu byl vynikající, a přestože naše holky dělaly, co mohly, na víc než zkorigování skóre to nestačilo."
Střelkyně:
ZVVZ USK Praha - Whalen 24, Maltsi 15, Ferančíková 14, Elhotová 5, Matič 4, Kublina 4, Pecková 2, Bednářová 2
Gambrinus Brno - Maiga-Ba 17, Horáková 16, Vítečková 14, Fröhlich 13, Kulichová 8, Žirková 7, Whitmore 7, Fegyverneky 2
12.3.2025 | Chance ŽBL
Do play-off z prvního místa
11.3.2025 | Euroliga
Hlasování zahájeno
10.3.2025 | Chance ŽBL